Kdy budou zkoušky. Zájemci o řidičák zapomínají řízení

29.4.2020
Redakce

Provoz autoškol, který vláda kvůli koronaviru zakázala v polovině března, je možný od pondělí 27. dubna zatím s omezeními. Teoretické výuky se budou moci zúčastnit maximálně 4 studenti, praktickou jízdu může absolvovat pouze jeden.

Těsně před vydáním vládního nařízení ohledně uzavření autoškol se měly některé zkoušky konat, uskutečnit se ale nestihly. Někteří zákazníci tak mají všechny jízdy za sebou, řízení ale zapomněli, uvedla Chalupná.

Autoškola se proto rozhodla svým žákům nabídnout kondiční jízdy zdarma. „Některé autoškoly je chtějí zaplatit, my ne,“ uvedla spolumajitelka a doplnila, že zákazníci za uzavření autoškol nemohou.

Bezpečnostní opatření je nutné dodržovat nejen v autě, ale i v prostorách autoškoly. Příchozí lidé, kteří se ptají na podmínky nebo si berou přihlášky do autoškoly, si musí vydezinfikovat ruce, mít nasazenou roušku a dodržovat rozestup dva metry.

Roušky, dezinfekce a bez sprch. Lidé posilovny zatím moc nevyhledávají

Mimo jízd autoškoly učí své žáky také teoretickým znalostem. „Teorii zatím nemáme, nechtěli jsme to riskovat,“ řekla Chalupná. Ve třídě totiž mohou být jen čtyři žáci a jeden učitel. V současné době si však řidičský průkaz chce udělat 150 lidí. „To bychom mohli dělat od rána jen teorii,“ podotkla Chalupná.

vera/čtkNepřehlédněte