Roušky, dezinfekce a bez sprch. Lidé posilovny zatím moc nevyhledávají

29.4.2020
Redakce

„Otevřeli jsme v pondělí, což byl první den, kdy to bylo možné. Zezačátku lidé psali, že budou chodit, ale moc se jim to nelíbí v těch rouškách,“ řekl dnes Jan Kaltenböck, majitel a provozovatel posilovny pro ženy Lady Fitness v Ústí nad Labem. V úterý podle něj přišlo za celý den 12 lidí. Posilovna v centru města má otevřeno každý den.

Zákaznice si podle Kaltenböcka mohou náčiní zapůjčit na místě, doporučuje se jim však, aby si nosily vlastní. Šatny, sprchy a solarium zatím musí zůstat zavřené. „Máme tady i manuál, co by si klientky měly po sobě dezinfikovat,“ uvedl majitel. Při tak malém počtu lidí stíhá personál dodržování bezpečnostních opatření kontrolovat.

V dámské posilovně je možnost si zaplatit osobní trenérku. „Trenérky vždycky mohou mít jednu klientku,“ řekl Kaltenböck. Zákaznice, které měly zaplacené permanentky, si je mohou prodloužit.

Kde se vyvezete lanovkou. Na horách jsou dobré podmínky pro cyklisty i pro pěší turisty

Posilovna Fitness Fontána v Teplicích své brány veřejnosti otevřela teprve dnes v 6.00. Hodinu od otevření se fitness centrum začalo plnit prvními zákazníky. „Ten zájem není takový jako v normální dny, ale uvidíme během dne,“ řekl Karel Schön, mluvčí skupiny JTH, pod kterou posilovna patří. Dodal, že náčiní si lidé mohou půjčovat, poté ho musí vydezinfikovat.

vera/čtkNepřehlédněte