Kolonádu v Mariánských Lázních provoní domácí štrůdly

7.10.2021
Roman Kořinek

Populární Lázeňský festival jablek je připraven na nadcházející neděli. Již devátý ročník této akce nabídne soutěž rozmanitých druhů jablečného moučníku, hlasování o nejkrásnější jablko, výstavu odrůd ovoce typického pro náš kraj i pochoutky z regionálních surovin. Festival již tradičně pořádá Karlovarský kraj společně se Správou Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, s městem Mariánské Lázně a Českým zahrádkářským svazem.

„Po pauze způsobené koronavirovou pandemií se opět vrací Lázeňský festival jablek. Chtěl bych pozvat obyvatele města, celého kraje, rodiny s dětmi i lázeňské hosty, aby se přišli pobavit, pomohli nám vybrat nejkrásnější jablko nebo zkusili s dětmi výtvarnou soutěž „Jabloňový duch“. Součástí akce je i vyhlášení vítězů naší soutěže Dobrota Karlovarského kraje o prestižní značku kvality regionálních výrobců potravin. Moc se na všechny těšíme, snad nám bude přát počasí,“ doufá uvolněný krajský zastupitel pro oblast životního prostředí Karel Jakobec (ODS).

V programu festivalu nesmí chybět slavnostní salva Privilegovaného měšťanského střeleckého sboru královského města Stříbra, jarmark regionálních produktů a řemeslníků, ale také výstava „Stromy v krajině“ či tvůrčí dílny pro malé i velké zájemce.

„Chystá se také dopolední hudební vystoupení chebské skupiny Bernard Blues Band a festival završí koncert country rockové kapely Hillbillies. Akce se uskuteční za dodržení všech opatření proti šíření nákazy koronavirem,“ dodala mluvčí Karlovarského kraje Jana Pavlíková.

Zdroj: vz

 

 Nepřehlédněte