Koupit lístek na pražskou MHD v každém městě za Prahou? To není planý slib. Od dubna ji koupíte „téměř“ všude

22.3.2018
Šárkos

Jízdenky PID nově bude možné zakoupit například v Neratovicích, Čelákovicích, Úvalech, Českém Brodě, ve Strančicích, Čerčanech, Vraném nad Vltavou, Karlštejně, Hostivici nebo Vlašimi. V Praze se takto budou prodávat jízdenky PID v 16 stanicích. Celkem tedy bude možné si jízdenky PID zakoupit v 93 železničních stanicích (viz schéma).

Seznam stanic, kde koupíte lístek
(PID)

Lístky nejde nakupovat do zásoby

Zakoupené jízdenky PID pro jednotlivou jízdu budou tak jako dosud vydávány na tiskopisu Českých drah s označením počáteční časové a pásmové platnosti. Tyto jízdenky už není potřeba dále označovat, protože pásmo, datum a čas je už na jízdence. Čas na jízdence si lze dopředu zvolit v rámci dne, ve kterém proběhl nákup. Tyto jízdenky se vydávají s platností vždy a pouze z daného pásma, kde byla jízdenka zakoupena, a s datem platnosti, který je roven dni nákupu. Jízdenky tedy nelze nakupovat do zásoby.

Soumrak pokladen na vlakových nádražích? Lidé si stále více kupují jízdenky přes mobil

Tato novinka pomůže lidem zejména tam, kde ještě nejsou jízdenkové automaty, nebo kde chybí označovače jízdenek PID. V pokladnách Českých drah se již nyní také prodávají předplatní časové kupony PID pro vnější tarifní pásma i krátkodobé jednodenní celosíťové jízdenky PID.Nepřehlédněte