Krnáčová končí. Primátorka „zpovykaných Pražanů“ odchází z politiky

11.4.2018
Marcel Mihalik

„Rozhodla jsem se, že dál už pokračovat nebudu,“ řekla Krnáčová serveru iDnes.cz. Cítí se prý unavená a ráda by se věnovala rodině a vnukovi. Zůstane jen řadovou členkou hnutí. Své rozhodnutí už prý oznámila Andreji Babišovi.

Nekecáme, makáme. Drogy z Václaváku vyžene nový vánoční stromek

Reakce Krnáčové přišla dnes, kdy pražské ANO rozlouskne, kdo se bude v jeho dresu ucházet o křeslo primátora. Spekuluje se například o bývalém ministru financí Ivanu Pilném (ANO), který však ještě loni tvrdil, že z politiky odchází. I pokud by se ale Pilný nakonec pro kandidaturu rozhodl, podle zákulisních informací by fungoval jen jako vějička na voliče a křeslo primátora by přenechal někomu z kolegů v hnutí.

Přejmenujme Libeňský most na Most A. Krnáčové a P. Dolínka, navrhuje petice. Lidé tak chtějí poděkovat za zásluhy

Krnáčová? Samá kritika

Krnáčová byla často kritizována opozicí. Například kvůli výběru právní kanceláře pro spor o nájemné ve Škodově paláci, zpoždění příprav městských stavebních předpisů nebo dlouhodobým sporům v koalici. Neshody řešila i uvnitř hnutí ANO, pražský klub hnutí vyjádřil Krnáčové v roce 2015 nedůvěru. Do sporů se pak vložil Babiš, po jehož zásahu se Krnáčová udržela v primátorské funkci.

Praha v předvolebním boji. Dějiště: magistrála. Téma: doprava

Krizová manažerka nebo spíš primátorka zkázy?

Jako krizové manažerce, jak se označovala, se jí ‚dařilo‘. Pod její vládou se zhroutila Trojská lávka, Pražané se ocitli v rozkopaném městě a ještě si od Slovenky Krnáčové vysloužili označení, že jsou „zpovykaní“. Za to se sice primátorka omluvila, políček už však dostala i od Babiše. To byla zřejmě poslední kapka.

FOTO: Adriana Krnáčová

Adriana Krnáčová - Adriana KrnáčováAdriana Krnáčová - DPP: stanice metra B – JinoniceAdriana Krnáčová - Adriana Krnáčová, Andrej Babiš (ANO)Adriana Krnáčová - Adriana Krnáčová rozlévá rybí polévku na Staroměstském náměstí

Když přitom Krnáčová získala před čtyřmi lety nejvyšší post v hlavním městě, prohlásila, co bude jejím největším úkolem. „Chtěla bych, abychom tu za čtyři roky měli moderní, transparentní a přívětivou radnici bez vazeb na temnou minulost,“ řekla.

Šéf pražských Pirátů věří, že za rok získají primátorský post

 Nepřehlédněte