Kvůli přestavbě kolejí bude mezi Brnem a Hustopečemi náhradní autobusová doprava

17.10.2021
Redakce

Kvůli přestavbě kolejiště v Rajhradě budou jezdit na osobních vlacích mezi Brnem a Hustopečemi od pondělí do soboty 30. října autobusy. Cestující budou muset být obzvláště pozorní, protože pojede pět autobusových výlukových linek A, B, C, D a P barevně odlišených. Linka A bude výchozí už z Brna, další čtyři až z Modřic, vyplývá z informací, které rozesílá společnost Kordis JMK.

V Brně bude mít linka A stanoviště u viaduktu přes Křenovou ulici a pojede přes zastávky Modřice,Tyršova, Vranovice, Pouzdřany, Popice a Šakvice do Hustopečí. V opačném směru linka zastaví v zastávce Modřice, Brněnská. Ostatní linky budou vyjíždět z Modřic, přičemž linka B pojede do Hrušovan, linka C do Hrušovan a Židlochovic a vybrané spoje přes Žabčice do Vranovic. Linka D pojede z Modřic přímo do Židlochovic s vynecháním Hrušovan a linka P zajistí spojení z Modřic přes Popovice do Rajhradu.

Rychlíkové spoje budou jezdit bez omezení, stejně tak projedou úsekem i dálkové vlaky mezi Brnem a Břeclaví.

Paradoxní na situaci je, že v Rajhradě bývala stanice, ale při přestavbě na koridor v 90. letech minulého století se kvůli úsporám stala ze stanice zastávka. Intenzita dopravy se však zvýšila a dnes se z mezistaničního úseku mezi Modřicemi a Hrušovany stalo úzké hrdlo.

Zdroj: jv/ctkNepřehlédněte