Letenka přímo do vesmíru. Na kterou planetu se přesuneme, až to tady bude k nevydržení?

21.6.2018
Redakce

Co dělat, až dojde jídlo a horka zničí úrodu?

Vizionář Elon Musk už na to přece dávno přišel. Je největším výrobcem elektromobilů, a tím Zemi osvobozuje od mnoha kilogramů oxidu uhličitého. Společnost Space X před pár měsíci za velkého aplausu představila svůj vesmírný program. Elon Musk se soustředil na ekologii a vymyslel raketu, která se z vesmíru dokáže navrátit zpět na Zemi. Hlavní přínos je v tom, že se může použít na další vesmírnou misi, a tím dokáže Space X ušetřit mnoho milionů dolarů.

Letenka do vesmíru

To je skvělá zpráva. Elon Musk nabízí veřejnosti možnost zakoupit si letenku do vesmíru. Pokud máte hromadu peněz, hurá do toho! A kam se vlastně můžete za své peníze podívat? Podle vyjádření americké agentury NASA, má být ve vesmíru údajně až 20 planet, kde by měl bujet život a kam by se mohlo lidstvo, pokud to bude nutné, přesunout ze Země. Tím pádem se zvýší počet planet mimo Zemi a sluneční soustavu, které mají vhodnou velikost i teplotu pro vznik života, takzvané exoplanety, neboli planety, které obíhají okolo jiné hvězdy, než právě Slunce.

V současné době se povedlo agentuře NASA najít pomocí teleskopu Kepler, pojmenovaného podle slavného astronoma, několik desítek takových exoplanet. Již od roku 2009 hledá NASA právě tyto exoplanety. Podle vědců by jich údajně měly být až tisíce, což je vážně podivuhodné! Bohužel se v roce 2013 rozbil teleskop Kepler, ale za ty 4 roky pozorovali výsek galaxie s více než 150 tisíci hvězdami. Nasbíraná data nyní vědci z agentury NASA analyzují. Zatím to vypadá nadějně a vědci si myslí, že se počet obyvatelných exoplanet ještě v budoucnu navýší. Asi ta nejznámější objevená exoplaneta je: KOI-7923.01, to alespoň tvrdí vedoucí týmu.

FOTO: Planety, kde může být život a kam by se mohli obyvatelé planety Země za několik let přesunout…

Planety, kde může být život a kam by se mohli obyvatelé planety Země za několik let přesunout… - Planety, kde by mohl být život a kam by se mohli obyvatelé planety Země v budoucnosti přesunout…Planety, kde může být život a kam by se mohli obyvatelé planety Země za několik let přesunout… - Planety, kde by mohl být život a kam by se mohli obyvatelé planety Země v budoucnosti přesunout…Planety, kde může být život a kam by se mohli obyvatelé planety Země za několik let přesunout… - Planety, kde by mohl být život a kam by se mohli obyvatelé planety Země v budoucnosti přesunout…Planety, kde může být život a kam by se mohli obyvatelé planety Země za několik let přesunout… - Planety, kde by mohl být život a kam by se mohli obyvatelé planety Země v budoucnosti přesunout…Planety, kde může být život a kam by se mohli obyvatelé planety Země za několik let přesunout… - Planety, kde by mohl být život a kam by se mohli obyvatelé planety Země v budoucnosti přesunout…

Tato planeta díky větší vzdálenosti od své hvězdy je o něco chladnější než Země, ale naštěstí je ještě dost teplá na to, aby na ní byla voda v kapalném skupenství, což je základní podmínkou pro život. Vedoucí výzkumu řekl, že kdyby měl poslat jednu vesmírnou loď na nějakou planetu, byla by to právě planeta KOI- 7923.01. Planeta má velikost zhruba 97 procent velikosti planety Země, ale vědci z NASA musí ještě detailně tuto planetu prozkoumat a k tomu musí nejdříve opravit teleskop Kepler. Doufejme, že se jim to brzy podaří…Nepřehlédněte