• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Liberecký magistrát se částečně otevře veřejnosti

  10.4.2020
  Redakce

  Liberecký magistrát se od příštího týdne částečně otevře veřejnosti, na šest hodin týdně v jedné budově. Do haly s přepážkami na Novém magistrátu se dostanou jen lidé, kteří se předem objednají. Informovala o tom mluvčí magistrátu Jana Kodymová.

  Příští týden bude magistrát v provozu kvůli volnu o velikonočním pondělí jen ve středu od 13.00 do 16.00 hodin. Od 20. dubna budou moci lidé kromě středy přijít i v pondělí mezi 8.00 a 11.00 hodin. „Halu Nového magistrátu jsme uzpůsobili potřebám současné mimořádné situace. U vstupu do budovy bude zachován řízený provoz. To znamená, že vpuštěni do haly budou pouze předem objednaní klienti v dohodnutých časech tak, abychom pro ně zajistili maximální bezpečnost. Naši zaměstnanci budou vybaveni příslušnými ochrannými prostředky,“ uvedl tajemník magistrátu Martin Čech.

  V provozu budou přepážky pro občanské průkazy, cestovní pasy, živnostenský úřad, Czechpoint a registr řidičů. Pro každou agendu jen jedna přepážka. „U vyvolávacího systému je zřízena provizorní zasedací místnost pro potřeby stavebního úřadu a odboru životního prostředí,“ uvedla Kodymová.

  Automat na výdej dezinfekce najdete v Liberci v terminálu MHD

  Tajemník žádá, aby při platbě poplatků lidé využívali v první řadě bezhotovostní způsob pomocí platebních karet. „Nadále žádáme všechny klienty, aby ve stávající situaci zvážili nutnost osobní návštěvy magistrátu a řešili svá podání primárně písemně, prostřednictvím datové schránky či pošty a pomohli nám tak tento krizový stav rychleji zvládnout,“ dodal Čech.

  Pro další agendu zajišťovanou magistrátem jsou úřední hodiny nadále zrušené. Pro veřejnost jsou tak uzavřené historická radnice, Liebiegova vila i budova Uranu. Úřad ve stotisícovém městě se uzavřel veřejnosti 16. března, omezený režim potrvá minimálně do 30. dubna.

  vera/čtk  Nepřehlédněte