Lidé v Brně si letos veřejná kluziště užívají, jsou plná

22.1.2022
Jan Štoll

Kluziště pod širým nebem se oproti loňské zimě, poznamenané pandemickými opatřeními, těší vyššímu zájmu, hlavně o víkendech bývá plno. Lidé mohou v Brně využít kluziště v areálu Vodova nebo Za Lužánkami, bruslí se také v Líšni nebo Černovicích. Ceny vstupného pro dospělého člověka se pohybují od 60 do 110 korun. U většiny kluzišť je pro návštěvníky k dispozici občerstvení a půjčovna bruslí.

Ledové plochy Vodova a Za Lužánkami provozuje městská společnost Starez Sport. „Především přes víkendy mají obě kluziště plno, Za Lužánkami máme přes víkend naplněnou maximální kapacitu 220 bruslařů, stejně tak na Vodově, kde je kapacita 340 lidí,“ uvedla mluvčí Starez Sport Michaela Dittrichová.

Návštěvníci si většinou nosí vlastní brusle, pokud je ale nemají, mohou využít půjčoven na místě. „Za prosinec si brusle na lužáneckém kluzišti půjčilo přes 2000 návštěvníků,“ dodala Dittrichová. Obě kluziště jsou otevřena pro veřejnost každý den od 15:00 do 17:00 a večer od 18:00 do 20:00. O víkendu provozovatelé přidali dva bloky navíc, dopolední a polední. Na Vodově dají návštěvníci za vstup 110 korun, Za Lužánkami 100 korun. Děti do 15 let a senioři mají na obou místech zvýhodněný vstup.

Na kluzišti v Salesku v Brně-Líšni nabízí veřejné bruslení pod širým nebem šestou sezonu. Počet návštěvníků je oproti loňské sezoně mnohem vyšší. „Ve všední dny se pohybuje návštěvnost mezi 60 až 150 lidmi. Víkendové bloky bývají většinou zcela zaplněné,“ řekl Petr Matula ze Saleska. Dospělí si zabruslí za 90 korun, studenti a senioři za 60 korun. Brusle si mohou půjčit. „Školám nabízíme dopolední prostor od pondělí do pátku, který v prosinci využilo 19 tříd z různých škol v okolí,“ dodal Matula.

Kluziště je k dispozici také třeba v Černovicích. „Co se týká účasti, komerční pronájmy máme z drtivé části vyprodány, volné jsou jen dopolední termíny ve všední dny, a ty ve větší míře využívají základní školy. Na veřejném bruslení návštěvníků výrazně přibylo, především tedy přes svátky,“ řekl místostarosta Černovic Jiří Hasoň (KDU-ČSL). Dospělí za vstup zaplatí 60 korun, děti do 15 let a senioři pak 40 korun. Půjčovnu bruslí na místě nemají.Nepřehlédněte