Lou Fanánek Hagen pětapadesátiny neprožívá, užívá si turné Tří sester

Lídr kapely Tři sestry František Moravec známý pod jménem Lou Fanánek Hagen své pětapadesáté narozeniny moc neprožívá, více si užívá turné k nové desce. Série koncertů nazvaná podle poslední nahrávky Sex drógy rokenról! začala o prvním červnovém víkendu ve Strakonicích a Mnichově Hradišti a bude mít 21 zastávek po celém Česku. „Máme nové písničky, koncerty byly výborné, hodně podobné dobám ‚v míru‘. Takže v pohodě,“ řekl Hagen.

Ke koncertování se Tři sestry vrátily po desítiměsíční přestávce způsobené protipandemickými opatřeními. „Nějak se to už zvedá, od 14. června se nám do aktuálních opatření vejde většina akcí. Můžeme si dovolit i naši pódiovou hospodu, protože je to naše pracoviště. Ale rituál podávání piva fanouškům teď dělat nemůžeme,“ řekl zpěvák a textař Fanánek. „Bylo by dobré, kdyby se k tomu uvolnila povinnost roušek na místě a podobně. Ještě je to dost okleštěné různými povinnostmi jako jsou testy nebo očkování. Zaráží mě, že nikdo neřekl, že až bude například číslo pět nebo tři, tak se nebude muset nikdo prokazovat žádným potvrzením. Mám obavu, že testování, prodávání respirátorů a očkování, vzhledem k tomu, že jsou z toho prachy, bude už navždy s námi,“ dodal.

Své 55. narozeniny, které připadají na 18. června, se nijak bouřlivě slavit nechystá. „Já mám s tímhle dodržováním tradic problém a masové věci nemám rád. K narozeninám mám vůbec divný vztah, jsem nervózní z dárků, jsem jako Sheldon Cooper ze seriálu Teorie velkého třesku, vystresovaný z toho, že musím němu potom dát dárek podobné hodnoty. Těžko se mi o tom mluví, možná to vzniklo v dětství, kdy to doma bylo strašně obřadné a stresující,“ uvedl.

Jako Američanka vám připomínám, jak máte krásnou zemi, říká youtuberka

Posledním albem Tří sester je nahrávka Sex drógy rokenról. Fanánek na ni napsal texty k předělávkám písní Iggyho Popa, The Dead Boys, The Adicts, Sham 69, The Damned, Peter and the Test Tube Babies, Velvet Underground a dalších. „Ty, které se nám nejlépe hrajou, jsme zařadili do koncertního programu, je jich asi pět nebo šest,“ podotkl. Vedle turné Tři sestry plánují uskutečnit své tradiční festivaly Barvy léta v Poděbradech a Keltská noc v Harrachově.

Minulý rok populární kapela Tři sestry nestihla kvůli pandemii podle svých představ oslavit 35. výročí svého vzniku. „Už to necháme být a soustředíme se na čtyřicítku. Hlavní je teď fungovat dál, ať už jako člověk v pětapadesáti nebo kapela s šestatřiceti lety. Zatím nás to baví,“ prohlásil Fanánek.

Lou Fanánek Hagen vedle činnosti s Třemi sestrami píše knihy i texty pro hvězdy tuzemské hudební scény nebo se angažuje v muzikálech. Své umělecké aktivity nyní utlumil. „Poslouchám teď muziku, což jsem už nedělal léta. Streamování je nepřeberný zdroj, poslouchám staré věci, z čehož vznikla deska Sex drógy rokenról a odbočil jsem na nezávislý punk a rock bývalé Jugoslávie, to mě pohltilo. Takže teď se nechystám dělat nic, nejdůležitější je dát dohromady Tři sestry, potřebujeme hlavně hrát,“ dodal.

hpl/čtk

Dnes, 08:12
První biograf na světě byl doslova tahákem na zvědavce, 28. prosince 1895 došlo dokonce k...
Dnes, 08:11
Trest smrti oběšením byl od středověku obvyklým trest za krádeže. Díky tomu, že krádeže byly...
Včera, 00:28
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 00:28
Velkou tragédií málem skončil seskok padákem třicetiletého Lotyšana. V kritický moment se mu zamotala lana...
Včera, 16:22
Případ připomínající legendární vraždu Otýlie Vranské z 1. republiky otřásl na přelomu tisíciletí doslova celou...
Včera, 14:21
Prázdninoví návštěvníci Prahy se mohli stát v ulicích metropole svědky natáčení nejdražšího filmu Netflixu The...
Včera, 08:11
Začaly letní olympijské hry v japonském Tokiu. Bohužel, hned začátek byl nejen pro českou výpravu...
23.7.2021
Brazilec se rozhodl, že bude vypadat jako skřet. S úpravami těla dosud neskončil.
23.7.2021
Sýrový toast na steroidech - tak popisuje svůj výtvor šéfkuchař Joe Calderone z newyorského podniku...
23.7.2021
Vystudoval technické učiliště, obor konstrukce mostů, byl vězněn na Sibiři, trpěl epilepsií a propadl vášnivému...
22.7.2021
Odsouzený lobbista Roman Janoušek nastoupil minulý čtvrtek do pankrácké věznice. Jeho nástupu do výkonu trestu...
Reklama