Malba světlem na tělech krásných lidí. Tip na výstavu v Mladé Boleslavi

20.3.2022
Fefík

V mladoboleslavské Galerii pod věží běží výstava fotografií Jana Mlčocha. Výstavy nesou názvy Danza a Romantika pro pokročilé. Obě série černobílých fotografií jsou návštěvníkům přístupné až do 15. dubna.

Trutnovský fotograf Jan Mlčoch ve dvou sálech mladoboleslavské Staré Radnice uvádí dvě lehce rozdílné, ale přitom podobné výstavy. Podobné si jsou tématem i technikou. Technika je ve zkratce klasická černobílá ručně dělaná fotografie, Technika svícení a snímání, kterou autor používá, se nazývá luminografie neboli malování světlem. Společným tématem je malba světlem na tělech krásných žen a i několika mužů, která vytváří obrazy podněcující fantazii. Tato hra světla a stínu, pohybu a emocí napíná oko divákovo a nechává rozehrát jeho cit i rozum

Na mladoboleslavském hradě lze vidět pracovnu Václava Klementa

 

Zatímco série Danza je o kráse tance a baletu a jsou zde zobrazeni profesionální tanečníci a tanečnice různých českých divadel se vskutku mezinárodním obsazením, sada fotografií se souhrnným názvem Romantika pro pokročilé se zaobírá neskutečnou krásou žen z každodenního života. V romantice najdete dívky a ženy mnoha věkových skupin, mnoha typů postavy i z různých zemí, ale jedno mají společné: V očích autora ukázaných fotografií jsou překrásné.
Fotograf Jan Mlčoch se rozhodl věnovat výtěžek z prodeje fotografií několika organizacím, které pomáhají lidem v nouzi.

Zdroj Bohumil Horáček, SM Mladá BoleslavNepřehlédněte