Matka podporuje změnu pohlaví u teprve osmiletého syna. Lidé ji za to kritizují

13.9.2021
Simona Knotková

Logana odjakživa více zajímaly dívčí hračky a dívčí oblečení. Že se pravděpodobně nebude jednat jenom o fázi, která v pozdějším věku přejde, došlo jeho matce v době, kdy měl chlapec 3 roky. Údajně ho přistihla s nůžkami, kterými se chtěl zbavit svého přirození.

Transgender muž porodil dvě děti. Pohlaví si mají určit samy

„Zalapala jsem po dechu. Vyskočila a rychle zahodila nůžky. Pak jsem ji držela v náruči a obě jsme brečely. Tehdy mi došlo, že můj chlapeček si skutečně přeje být dívkou,“ vzpomíná pětadvacetiletá žena z anglického Stoke-on-Trent.

Se svým dítětem navštívila lékaře, který nevyloučil, že se může jednat o transgender. Zároveň ale dodal, že na možnou tranzici je chlapec stále moc malý. Bratton tvrdí, že se syna pokoušela nenásilně přivézt ke chlapeckému oblečení a hračkám, ale bez úspěchu. Rozhodla se proto, že ho bude plně přijímat jako dívku. Jako dívku ho přijímají také učitelé a spolužáci ve škole.

„Tak moc jsem se bála, že se dočká šikany, ale ve škole ji naštěstí podporují. Učitelka pouštěla celé třídě dokument o transgenderu a kamarádi si o ní teď myslí, že je víc cool než oni. Do budoucna bychom chtěli změnit také její jméno,“ říká Bratton.

O něco méně pozitivnější je reakce některých uživatelů sociálních sítí, podle kterých osmileté dítě nemůže takovým věcem ještě rozumět. „Já jsem v jeho věku zase předstíral, že jsem Kylie Minogue. Dnes jsem šťastně ženatý gay s dětmi. Přestaňme tolik sexualizovat děti!“ píše například jeden muž na Twitteru.

Zdroj: Daily MailNepřehlédněte