Město Most plánuje i nadále zvelebovat prostor kolem rekreačních vodních ploch

17.10.2021
Redakce

Město Most bude v příštím roce pokračovat ve zvelebování prostoru kolem rekreačních vodních ploch. Na jezeře Most nechá zastřešit terasu, přibude stánek s občerstvením, půjčovna sportovního vybavení. Nasvícen bude okruh kolem jezera Matylda a na jezeře Benedikt bude nový amfiteátr. Řekl to primátor Jan Paparega (ProMOST).

Jezero Most hluboké 75 metrů, které vzniklo zatopením hnědouhelného lomu, se otevřelo veřejnosti před rokem. „Zájem o něj předčil naše očekávání, za což jsme rádi. V rozpočtu na příští rok máme vyčleněno několik milionů korun na jeho rozvoj,“ uvedl Paparega.

Radní schválili zadání veřené zakázky na zastřešení prostoru terasy za zhruba 750.000 korun. Ke dvěma nynějším stánkům s občerstvením přibude v příštím roce ještě jeden. Jedním z podnětů návětěvníků areálu bylo zajitění provozu stánků i mimo hlavní letní sezonu. Město proto rozhodlo vybudovat u nich zimní pergolu s tím, že nájemci na své náklady zajistí vytápění prostoru.

Zlepšit chce město přístup k plážím pro imobilní turisty, v plánu je vybudování polopodzemních kontejnerů. „Zatraktivnit chceme také vodní plochu a zprovoznit půjčovnu paddelboardů, šlapadel a podobně,“ uvedl primátor. O rozvoji jezera město jedná s Palivovým kombinátem Ústí, který je vlastníkem pozemků. Státní podnik v příštím roce počítá se zřízením kempu a stáním pro karavany.

Podobu prostoru okolo jezera směrem k přesunutému kostelu určí urbanisticko-architektonická studie. Vybrán byl nyní podle primátora její zhotovitel. Město zajišťuje autobusovou linku k hlavní pláži, která mimo hlavní sezonu jezdí každou hodinu.

Na jezeře Matylda chce radnice vybudovat veřejné osvětlení a na jezeře Benedikt vznikne nový letní amfiteátr. „Sázet se budou borovice na jezeře Most, kde budou také slunečníky,“ doplnil náměstek primátora Marek Hrvol (ProMOST).

Koupání je ve všech třech jezerech na vlastní nebezpečí. Kvůli zajištění čistoty vody v jezeře Most tam nechce správce vodní plochy povolit rybaření.

zdroj: jv/ctk


Témata:

Nepřehlédněte