Mikuláš prý zachraňoval děti naložené do soli i prostitutky

29.11.2018
Zaz

Narodil se v městě Patara do úplně běžné křesťanské rodiny, která pravděpodobně obchodovala s rybami. Po otcově smrti tenhle dobrodinec rozdal dědictví chudým. Prý už v té době mohl být knězem nebo dokonce biskupem. A měl se také dostat až do vězení, stejně jako další, tenkrát pronásledování, křesťané.

Oživil děti naložené do soli?

Zemřel možná 6.prosince a tak asi i proto v tento den Mikulášové slaví svátek. Naši předci ho oslavovali průvodem, ve kterém chodilo více masek, jsou to ty, které známe z dnešního masopustu. Některé ale s postupem času zmizely a zůstal jen čert a anděl.

Proč Mikuláš naděluje dárečky? Podle legendy jeden zchudlý šlechtic poslal své 3 dcery do nevěstince. Zřejmě jim nechtěl, v případě, že by se holky chtěly vdávat, platit věno. Mikuláš jim z místa hříchu ale pomohl. Přinesl potřebné peníze, takže mohly svobodně odejít. A tak se z něho stal patron prostitutek, nebo spíš bývalých prostitutek, které zažily sexuální násilí.

Barevné trendy na Vánoce 2018. Víme, čím stoprocentně zabodujete

Další zázrak, za kterým údajně stojí je vzkříšení mrtvých dětí, které zabil šenkýř a naložil do soli. To už je ale poměrně drsná legenda. V Americe se pak proměnil v Santu Clause, který se svým spřežením naděluje den po české Štědrém večeru. Mikuláš má tedy mnoho podob a znají jej po celém světě. Jeho neuvěřitelný život, osud a věci které vykonal si tedy určitě zaslouží oslavu.

Trauma z Mikuláše

Pokud svým dětičkám pozvete Mikuláše s čertem a andělem, tak si dávejte pořádný pozor. Kdyby pohádkové postavičky přišli v nějaké drsnější podobě, mohou děti pořádně vystrašit, z toho vznikají i celoživotní traumata. Každopádně nezapomeňte, aby potomci uměli nějakou pěknou básničku!

Nejlahodnější recepty na kapra, po kterých se bude celá rodina oblizovat? Víme jak na to

Ztratil plášť

Mikuláš ztratil plášť, mikuláška sukni,
hledali, nenašli, byli oba smutní.

Mikuláš

Mikuláši, přijď dnes k nám,
písničku ti zazpívám,
přines prosím trochu dobrot,
můžeš je dát třeba do bot.
Dáváš dárky pro radost,
pro každého máš jich dost.

Náš, náš Mikuláš
Náš, náš Mikuláš
nese dárky hodným dětem,
náš náš Mikuláš
nese dárky nám.
Když Mikuláš naděluje
čertík za ním poskakuje.
Náš náš Mikuláš
nese dárky nám.Nepřehlédněte