Komerční článek

Místo starostí s prodejem bytu pohádková dovolená

Pokud prodáváte nemovitost a nebaví vás hrát si na realitního makléře, existuje řešení. Na českém realitním trhu roste konkurence a progresivní realitní kanceláře si začaly konkurovat v získávání klientů. Doba, kdy s prodávajícím zametaly velké a nenasytné realitky, je pryč. Teď je na trhu větší konkurence, klienti z toho mohou profitovat v podobě lákavých bonusů. Takže jestli místo starostí hodláte vyrazit do pohádkové destinace, je na to ideální doba.

Současný vývoj na realitním trhu hraje do karet lidem, kteří chtějí nemovitost prodat. Trh je přehřátý, ceny nemovitostí jsou na maximální výši, poptávka převyšuje nabídku a je nejvhodnější doba prodávat. Podle sociologa bydlení Martina Luxe z Akademie věd ČR je cenová bublina na trhu s nemovitostmi před prasknutím. „Cenová bublina vždycky praská. V cenové bublině už stojíme. Trh s nemovitostmi je neefektivní a dochází k cenovým výkyvům a následně ceny prudce klesají,“ uvedl pro seznam.cz.

To v praxi pozorují i lidé na realitním trhu. „Nejvhodnější doba na prodej nemovitosti je právě teď. Jejich ceny jsou těsně před maximem. Nemá už smysl čekat s prodejem, protože pak už je nikdo nekoupí a následovat bude jen cenový pád,“ řekl Jindřich Smrčina z Vilém reality. Tato situace je zajímavá pro lidi, kteří chtějí prodat dům nebo byt. Na jejich prodeji totiž vydělají mnohem více než před rokem. Je ale důležité nepropásnout tu správnou chvíli.

Konkurence mezi realitními kancelářemi díky vysoké poptávce a ceně nemovitostí roste. Některé realitní kanceláře začaly nabízet, trochu nevšedně, pokuty samy sobě, pokud nemovitost neprodají. Zajímavější bonus pro klientelu vymysleli ve Vilém reality. „Nasmlouvali jsme s cestovkou vivu.cz bonus pro naše klienty, pokud jejich nemovitost prodáme, dostane klient 10 tisíc korun na dovolenou s touto cestovkou,“ říká Jindřich Smrčina z Vilém reality a dodává, „my nejsme zkostnatělá realitka, pro nás je na prvním místě klient a ten se může spolehnout, že jeho nemovitost prodáme jen za dobrou cenu. Spokojenost klienta je pro nás to nejdůležitější.“

Mnoho zklamaných lidí mělo totiž v minulosti s tradičními realitními kancelářemi špatné zkušenosti. Danou nemovitost si realitky zasmluvnily výhradním zastupováním při prodeji. Klienta nalákaly na nesmyslnou prodejní cenu nemovitosti, od které se pak odvíjela neměnná výše provize kanceláře. Prodej reality vázl a klient byl postupem času nucen souhlasit se slevami z prodejní ceny. Provize realitní kanceláře byla ale vždy vypočtena z původní navržené ceny, majitel nemovitosti tak nakonec za svou prodanou nemovitost dostal doslova pár korun.

více informací k prodeji nemovitosti naleznete na www.vilemreality.cz nebo pan Smrčina na 604 755 473. Pohádkovou dovolenou si můžete vybrat na www.vivu.cz

Dnes, 11:48
Namibská poušť tvoří velkou část pobřeží jihozápadní Afriky. Slovo „Namib“ pochází z námštiny, místního jazyka,...
Dnes, 10:46
Celorepubliková síť elektro prodejen Electro World se v ČR rozroste o 21 prodejen K+B Expert....
Dnes, 06:00
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 06:00
Ačkoliv se to tak nemusí zdát, Erik Pardus alias strážmistr Zahálka z Četnických humoresek byl...
Včera, 18:20
Zaměstnanci těžební společnosti OKD, kteří ke konci února přejdou pod státní podnik Diamo, už absolvovali...
Včera, 15:06
Na konci letošního ledna skončí platnost dálničních známek na rok 2020 a s nimi skončí...
Včera, 13:25
Moravští Chorvaté žili na Břeclavsku od 16. století. Paradoxně, samostatná Československá republika pro ně znamenala...
Včera, 13:00
Děti v Česku s kamarády komunikují častěji přes sociální sítě než osobně. Na internetu či...
Včera, 11:15
„Božena Němcová byla silná osobnost, v dnešní době by byla nadšená z toho, že ženy...
Včera, 08:59
V oknech Piaristického kláštera v Příboře na Novojičínsku bude od úterý k vidění výstava O...
Včera, 05:52
Snad každá žena měla tu čest je někdy nosit. Řeč je o silonkách, které před...
Reklama