Mladí umí potěšit oči, uši i duši. Co pro návštěvníky připravili?

21.6.2021
Marie Macková

FOTO: Mladí umějí potěšit oči, uši i duši

Mladí umějí potěšit oči, uši i duši - Kapela OutstandersMladí umějí potěšit oči, uši i duši - Plakát červen Park U Tří pávůMladí umějí potěšit oči, uši i duši - Kapela OutstandersMladí umějí potěšit oči, uši i duši - 2021-06-17-vystava-sextaMladí umějí potěšit oči, uši i duši - Artefakt výstavy Labyrint světa a ráj srdce
Další fotky
Mladí umějí potěšit oči, uši i duši - Artefakt z výstavy Labyrint světa a ráj srdce.

Nejprve něco pro uši

Ve čtvrtek 17. června mohli Kutnohořané v Parku U Tří pávů slyšet originální hudbu kapely Outstanders, která se představila jako rockové sdružení teenagerů a staříků z Nebovid a Červených Peček. Čtyři mladé zpěvačky, jeden bubeník a dva kytaristé za vydatné pomoci svého kapelníka Petra Nobilise, dokázali vyplnit více než hodinu a půl trvající podvečerní program rockovými písněmi převzatými i vlastními. Vedle písniček legendárních Beatles a dalších pobavila diváky i autorská píseň s názvem Jablka v županu. Není snadné udržet v chodu kapelu, v níž se mladí lidé z různých důvodů střídají. Diváci vesměs z řad rodinných příslušníků a přátel, ocenili výkon všech a trpělivost kapelníka. Komu tato událost unikla, může si zážitek dopřát ještě 29. června v podvečer znovu v Parku u Tří pávů.

Kostel sv. Bonifáce Lochy

Noc kostelů na Kutnohorsku měla co nabídnout. Co vše nadšenci viděli?

Nyní něco pro oči a duši

Při stoupání ulicí Jiřího z Poděbrad na Václavské náměstí, můžete zvolit k ochlazení a vydechnutí přestávku v kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova. Příjemný novobarokní kostel je otevřený denně od 8 do 16 hodin. Návštěvníka přivítá v těchto dnech vlídným chládkem a překvapí výstavou Labyrint světa a ráj srdce. Jedná se o výtvarné práce inspirované dílem J. A. Komenského. Vznikly v sextě Církevního gymnázia  v Kutné Hoře pod vedením Marie Slavotínkové. Vidět můžeme různé techniky, nápadité instalace, obrazy, které nutí k zamyšlení. Téma výstavy dobře koresponduje se zasvěcením kostela. Výstava potrvá až do 10. září 2021.

Je potěšující, že v době, která nepřála ani kultuře ani vzdělávání, můžeme vidět, že se mladí jen tak nedají.

Zdroj: vzNepřehlédněte