Výstava Václav Havel a Kutná Hora
7.9.2021
Kutnohorsko

Kutná Hora si připomíná Václava Havla! Na co se můžete těšit?

6. září 2021 si Kutná Hora připomíná 25. výročí návštěvy Václava Havla, posledního československého a prvního českého prezidenta, v Kutné Hoře. V prosinci tohoto roku uplyne deset let od jeho úmrtí. Vše, co se pojí s Kutnou Horou a Václavem Havlem, současně připomíná výstava ve Spolkovém domě.

Poslední samoselové
24.8.2021
Kutnohorsko

Výstava, na které si řeknete: „Máme se dobře.“

Už jenom několik málo dní zbývá do ukončení výstavy Poslední samoselové v podkroví Katedrály Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Sedlci u Kutné Hory. Ve městě nasyceném letní kulturou nepatří k největším hitům, přesto její poselství v roce, kdy od černobylské katastrofy uplynulo 35 let, je významné.

Hrádek ČMS -muzejní noc 2021
27.7.2021
Kutnohorsko

Muzejní noc oživila kutnohorský páteční večer

V pátek 23. července 2021 večer bylo v centru Kutné Hory pořádně živo. Nejenže byl opravdu příjemný letní večer, vystřídaný neméně příjemnou letní nocí, ale muzea a ostatní památky nabízely zajímavý a pestrý program. Nakonec skutečnost, že muzejní noc bylo přeložena z obvyklého květnového termínu na červenec, se ukázala jako dobrá volba.

Kapela Outstanders
21.6.2021
Kutnohorsko

Mladí umí potěšit oči, uši i duši. Co pro návštěvníky připravili?

V kutnohorském veřejném prostoru se najde celá řada výstav a kulturních akci, jakými jsou např. Operní týden, výstavy v GASK, ve Spolkovém domě, denní noční prohlídky památek. Na pozadí těchto událostí, jsem zachytila mnohem skromnější, ale neméně zajímavé produkce, při kterých se představili mladí umělci.

Kostel sv. Bonifáce Lochy
1.6.2021
Kutnohorsko

Noc kostelů na Kutnohorsku měla co nabídnout. Co vše nadšenci viděli?

V pátek 28. května Noc kostelů otevřela řadu sakrálních objektů široké veřejnosti a nabídla zajímavé programy, od komentovaných prohlídek, přes koncerty, programy pro děti, duchovní zamyšlení i ztišení. V Kutné Hoře byl k dispozici letáček Královéhradecké diecéze, který v kutnohorském regionu nabízel program v 18 kostelech. Kromě toho byly otevřeny i kostely spadající do Pražské arcidiecéze, například v Uhlířských Janovicích, v Sudějově nebo na Vysoké.

Bleší trh mezi stromy
19.5.2021
Kutnohorsko

Bleší trh mezi stromy. Více než o nákup jde o setkávání lidí

V neděli 16. května odpoledne ožil park v Kutné Hoře Na Náměti událostí s názvem Bleší trh mezi stromy. Pořadatelem byla rodina Žáčkových se souhlasem Římskokatolické farnosti – arciděkanství Kutná Hora. Nešlo jen o prodej různých přebytečných věcí, lidé se příjemně bavili. Nabídnut byl i kulturní program s duchovním přesahem.

Vítání ptačího zpěvu
7.5.2021
Kutnohorsko

Vítání ptačího zpěvu u řeky Klejnárky. Kolik opeřenců se podařilo odchytit?

Zpěvné opeřence nezajímá, že lidstvo prožívá pandemii a musí respektovat řadu omezení. I ornitologové musejí v této době splnit své povinnosti, ptáky pozorovat, odchytit, okroužkovat, aby je mohli chránit. A tak se bez velké publicity 1. května 2021 v dopoledních hodinách odehrálo na louce mezi Hlízovem a Starým Kolínem, to čemu se říká Jarní vítání ptačího zpěvu.

25.4.2021
Kutnohorsko

Solidarita nezmizela. Lidé z Kutnohorska darovali přes 700 kilogramů jídla

760 kg potravin a drogerie vybraných při sobotní sbírce v Kutné Hoře dokazuje, že lidé navzdory nejisté době dokáží být solidární. Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém dárci jednoduchým způsobem zajistí pomoc opuštěným seniorům, matkám i otcům samoživitelům, rodinám v krizi nebo lidem bez domova. Oblastní charita Kutná Hora, v této době pomoc zvláště oceňuje, protože díky epidemické situaci přibylo potřebných lidí.