Domov Barbora Kutná Hora
8.10.2021
Kutnohorsko

Od léta do léta v domovech seniorů na Kutnohorsku.

Léto a dovolené jsou na vrcholu. K tomuto období patří starosti typu: jak pokrýt dětem všechny týdny prázdnin, jak se vypořádat s náporem práce před dovolenou, po dovolené a při zastupování dovolených za kolegy, kam a jak pojedeme, za kolik, co musíme zařídit. I mnozí senioři nastupují do pomyslného prázdninového vlaku a jsou nezastupitelní při hlídání vnoučat. Pak je tu skupina lidí, kteří z důvodu věku nebo nemoci většinou nikam nejezdí. Jak tito lidé prožili uplynulý rok a prožívají současné léto? A jak ho prožívají Ti, kteří se o ně starají.

Výstava Václav Havel a Kutná Hora
7.9.2021
Kutnohorsko

Kutná Hora si připomíná Václava Havla! Na co se můžete těšit?

6. září 2021 si Kutná Hora připomíná 25. výročí návštěvy Václava Havla, posledního československého a prvního českého prezidenta, v Kutné Hoře. V prosinci tohoto roku uplyne deset let od jeho úmrtí. Vše, co se pojí s Kutnou Horou a Václavem Havlem, současně připomíná výstava ve Spolkovém domě.

Poslední samoselové
24.8.2021
Kutnohorsko

Výstava, na které si řeknete: „Máme se dobře.“

Už jenom několik málo dní zbývá do ukončení výstavy Poslední samoselové v podkroví Katedrály Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Sedlci u Kutné Hory. Ve městě nasyceném letní kulturou nepatří k největším hitům, přesto její poselství v roce, kdy od černobylské katastrofy uplynulo 35 let, je významné.

Hrádek ČMS -muzejní noc 2021
27.7.2021
Kutnohorsko

Muzejní noc oživila kutnohorský páteční večer

V pátek 23. července 2021 večer bylo v centru Kutné Hory pořádně živo. Nejenže byl opravdu příjemný letní večer, vystřídaný neméně příjemnou letní nocí, ale muzea a ostatní památky nabízely zajímavý a pestrý program. Nakonec skutečnost, že muzejní noc bylo přeložena z obvyklého květnového termínu na červenec, se ukázala jako dobrá volba.

Kapela Outstanders
21.6.2021
Kutnohorsko

Mladí umí potěšit oči, uši i duši. Co pro návštěvníky připravili?

V kutnohorském veřejném prostoru se najde celá řada výstav a kulturních akci, jakými jsou např. Operní týden, výstavy v GASK, ve Spolkovém domě, denní noční prohlídky památek. Na pozadí těchto událostí, jsem zachytila mnohem skromnější, ale neméně zajímavé produkce, při kterých se představili mladí umělci.

Kostel sv. Bonifáce Lochy
1.6.2021
Kutnohorsko

Noc kostelů na Kutnohorsku měla co nabídnout. Co vše nadšenci viděli?

V pátek 28. května Noc kostelů otevřela řadu sakrálních objektů široké veřejnosti a nabídla zajímavé programy, od komentovaných prohlídek, přes koncerty, programy pro děti, duchovní zamyšlení i ztišení. V Kutné Hoře byl k dispozici letáček Královéhradecké diecéze, který v kutnohorském regionu nabízel program v 18 kostelech. Kromě toho byly otevřeny i kostely spadající do Pražské arcidiecéze, například v Uhlířských Janovicích, v Sudějově nebo na Vysoké.

Bleší trh mezi stromy
19.5.2021
Kutnohorsko

Bleší trh mezi stromy. Více než o nákup jde o setkávání lidí

V neděli 16. května odpoledne ožil park v Kutné Hoře Na Náměti událostí s názvem Bleší trh mezi stromy. Pořadatelem byla rodina Žáčkových se souhlasem Římskokatolické farnosti – arciděkanství Kutná Hora. Nešlo jen o prodej různých přebytečných věcí, lidé se příjemně bavili. Nabídnut byl i kulturní program s duchovním přesahem.