Mladík zemřel po vstupu do ledové vody. Zarmoucená matka varuje ostatní

18.6.2021
Simona Knotková

Byl mladý, zdravý a ve vodě se pohyboval jako doma. Přesto dvacetiletý Keivan Ulhaq utrpěl fatální zástavu srdce a zemřel. Jeho matka Sheena Ulhaq se nyní snaží varovat širou veřejnost.

Ledová voda může být pro vašeho psa nebezpečná. Jak ho správně zchladit a neublížit mu?

K tragické události došlo 20. června v parku Lochore Meadows ve skotské oblasti Fife. Keivan Ulhaq si chtěl společně se svými kamarády zaplavat v jezeře. Ledová voda mu ale způsobila šok a následné selhání srdce. Nepomohli ani přivolaní záchranáři.

„Pamatuju si, že ten den bylo pěkné počasí. Voda byla ale stále ledově studená. Keivan byl vysoký, velmi aktivní kluk, který rád skákal salta vzad. Ten den se mu ale stal osudným,“ vypráví zarmoucená žena, která je kromě zesnulého mladíka matkou dalších osmi dětí.

Doufá, že tragický příběh jejího syna bude aspoň k něčemu dobrý a dá poučení ostatním.

„Je opravdu důležité, aby si lidé uvědomovali nebezpečí, které je může potkat na otevřené vodě. Nechci, aby se to stalo někomu dalšímu. Keivan byl šťastný kluk, který miloval život. Miloval své mladší bratry a sestry. Všem nám moc chybí.“

V Novém rybníku v Příbrami se utopil osmatřicetiletý muž

Před pobytem v otevřené vodě varuje také zástupce ředitele Skotského hasičského a záchranného sboru Alasdair Perry.

„Otevřená voda se může po pár metrech velmi ochladit a může způsobit křeče nebo šok ze studené vody. Síla a schopnost plavat v takovém případě rapidně klesá. V tuto roční dobu všichni rádi vyrážíme k vodě, ale nehlídané úseky mohou být extrémně nebezpečné,“ připomíná muž.

Zdroj: Daily MailNepřehlédněte