Mladý pár přišel skoro o 300 tisíc kvůli zkažené střeše. Nápravy se zatím domáhá marně

Na naši redakci se obrátili Miloš a Kristýna, kteří mají podle svých slov špatnou zkušenost se stavební firmou Columbia Invest Group s.r.o. z Černošic. Mladý pár přišel podle svých slov, která doložil písemnostmi nebo nahrávkami, o 300 tisíc korun.

Investor Miloš uzavřel s firmou Columbia Invest Group s.r.o. smlouvu o dílo na zakrytí střechy domu, který s rodinou staví nedaleko Loděnice. „V červnu nejprve zajistili laťování a fóliování, za které jsme jim zaplatili 40 tisíc korun. Vždy formou zálohy. Poté mělo dojít k zakrytí střešní krytinou. Čas utíkal a firma zřejmě honila jiné zakázky, proto již po termínu doslova krytinu naházela na střechu a odjela.

Bohužel jsme jim zaplatili zálohu ve výši dalších 30 tisíc korun. Od té doby s námi nikdo ze společnosti nekomunikuje, denně jim voláme, píšeme a nic. Vyzvali jsme firmu k opravě a nyní jsme právně smlouvu vypověděli. Ze stavby nám totiž vedoucí party odvezl i náš materiál – různé plechy, nejen tašky, ale i držáky na okapy, vratné EU palety – s odůvodněním, že není na stavbě v bezpečí a mohl by být ukraden. Firma nám materiál už nevrátila.

Jsme z toho už opravdu zoufalí, střecha měla být dle smlouvy dokončena 23. června 2018, všechno řešíme s právníkem. Zatím to vypadá na dlouhý právní spor, jelikož v téhle republice není na takovéto firmy žádná velká páka. Další střechaři a statik, kteří jejich práci viděli, se zděsili, a stavbu nám chtěli dokonce uzavřít. Střecha musí kompletně dolů, celé to musíme nechat předělat, což nás vyjde na dalších 180 tisíc korun. Jsme mladý pár a zaplatit podruhé práci na střeše pro nás bude téměř likvidační. Navíc se nám stavba hodně protáhne,“ uvedl pro Náš REGION.

Jsme mladí lidé s hypotékou

Investoři podle svých slov i dokladů, které Našemu REGIONU ukázali, přišli asi o 90 tisíc korun. Vedle zmíněných 70 tisíc totiž zaplatili dalších 20 tisíc korun za budoucí realizaci schodiště, ke které ale nikdy nedošlo. Když se k tomu přičte přibližně 10 tisíc, které je stál odnesený materiál, a 180 tisíc, které bude mladý pár muset zaplatit za opravu defektní vlnité střechy, tedy za stržení základů a zcela novou práci, vyjde je to vše celkově asi na čtvrt milionu korun.

Miloš by byl rád, aby se jim peníze vrátily. Je ale skeptický. Nechce situaci hrotit, bránit se ale míní. S firmou se chce domluvit mimosoudní cestou. „Jsme mladí lidé, vzali jsme si hypotéku. A opravdu je to pro nás velký problém,“ uvedl pro Náš REGION. „Na policii nám řekli, že je to občanskoprávní spor, že oni s tím nic dělat nemohou, i když nám firma ukradla materiál. Přes trestní zákon to tedy nejde a obrátíme se na soud.

České zákony bohužel nahrávají těmto lidem, ale my se nevzdáváme. Kupříkladu zaplacení 20 tisíc za nezrealizované schodiště máme vlastnoručně podepsané od Zdeňka Fialy, který za společnost jedná. Nahlásili jsme společnost na ČOI a živnostenský úřad. Chceme hlavně touto cestou upozornit na nesolidní chování této stavební firmy a jejich zastupitelů, pana Fialy, Procházky a jednatelky paní Švarcové z Černošic.

FOTO: Střecha – problematická firma

Střecha – problematická firma - strecha – zdroj archiv Miloš KreuzeraStřecha – problematická firma - Strecha pred pokrytim zdroj archiv Miloš KreuzeraStřecha – problematická firma - pohled na detail – spoj krov – zdroj archiv Miloš KreuzeraStřecha – problematická firma - stit – zdroj archiv Miloš KreuzeraStřecha – problematická firma - folie – zdroj archiv Miloš Kreuzera

Na firmu se obrátil advokát

Advokát Josef Švanda, který mladý pár zastupuje, v dopise adresovaném firmě Columbia Invest Group s.r.o., uvádí: „Instalace střešních latí a fólie byla provedena. Pokládka střešní krytiny však i přes opakované urgování ze strany klienta dokončena nebyla. A práce na zhotovení schodiště nebyly ani zahájeny.

Při kontrole vaší práce bylo zjištěno, že tato byla provedena velice neodborně a špatně. Latě nebyly rovnány a podloženy, a proto střecha trpí nerovnostmi. Fólie je na mnoha místech protržená. A krytina do sebe nezapadá. Celou střechu je tak třeba předělat. Vzhledem k výše uvedenému proto tímto v zastoupení klienta odstupuji od všech dohod na provedení prací, které jste s klientem měli, a zároveň u vás provedení výše uvedených prací reklamuji, když tyto práce byly provedeny zcela nekvalitně, což bohužel nejde napravit jinak než kompletním sundáním a předěláním krytiny, latí i fólie.“ Firmu vyzval k navrácení 90 tisíc korun.

Husinec volá o pomoc kvůli ubytovnám. Řešením není skončit na ulici!

Zahájení mimosoudního řešení

K nim v další části dopisu přičetl i odnesený materiál. „Klientem jsem byl dále informován, že vaše společnost odvezla ze stavby vratné palety v hodnotě 2640 korun, 28 kusů ztraceného bednění v hodnotě 600 korun a materiál na oplechování v hodnotě 5000 korun. Veškerý tento materiál patřil klientovi. I tyto částky je tak vaše společnost povinna klientovi nahradit. Celkem tedy váš závazek vůči klientovi činí zatím 98 240 korun.

V případě, že svůj závazek vůči klientovi nesplníte a dlužnou částku klientovi neuhradíte, jsem klientem zmocněn k vymáhání jeho pohledávky soudní cestou. Doposud také nebyly klientovi předány stavební deníky se zápisy týkajícími se prací, které jste na jeho domě prováděli. Tímto vás dále vyzývám, abyste tyto deníky klientovi bez zbytečného odkladu předali,“ dodal advokát.

Českou obchodní inspekcí, oddělením mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, bylo 6. září zahájeno mimosoudní řešení spotřebitelského sporu. Náš REGION oslovil prostřednictvím e-mailu i firmu Columbia Invest Group s.r.o. Do stanoveného termínu ale z ní nikdo nereagoval.

V Radotíně chtějí mít nový most jako v Londýně. Také bazén a protipovodňové stěny, vše se točí kolem vody

Dnes, 15:40
Film o zombících, který vznikl podle stejnojmenné videohry, avšak v něm slovo „zombie“ neuslyšíte. Zajímavé...
Dnes, 13:40
Podle údajů Českého statistického úřadu až 43 % zaměstnanců a až 60 % živnostníků pocítilo...
Dnes, 11:40
Komerční článek
Jaké je řešení? Nová studie advokátní kanceláře Toman & Partneři nastínila, že klíčová je transparentní...
Dnes, 11:40
Plejtvák obrovský, mořský savec z řádu kytovců, je největším tvorem, jaký kdy na Zemi vůbec...
Dnes, 10:20
Větší břicho lidi obvykle velmi trápí. A jak by ne, je to celkem nebezpečná záležitost,...
Dnes, 08:10
Chytli jste covid nebo chřipku či jste "jen nachlazeni? Uvařte si vývar! Vývar ze zeleniny...
Včera, 17:45
Nevím jak vy, ale já považuji podzim za nejkrásnější roční období. Hýří barvami a člověku...
Včera, 15:35
Velké šelmy celosvětově ubývají, avšak severoameričtí kojoti jsou v tomto případě výjimkou. Jejich populace naopak...
Včera, 13:25
Připravovala se jednoduše, s bylinami a kořením a opékala se na ohni. Zvěřinové pochoutky se...
Včera, 11:15
Nejčastější větou, která zaznívá v okamžiku, kdy se výzkumnice Blanka Nyklová ze Sociologického ústavu AV...
Včera, 09:04
Dnes, v tento slavnostní den, který je však trochu upozaděn situací kolem koronavirové krize, si...
Reklama