Muž chytil obří zlatou rybu. Vážila skoro 30 kilogramů!

23.11.2022
Simona Knotková

Britovi Andymu Hackettovi se podařilo chytit zlatou rybu nevídaných rozměrů. Na francouzském jezeře chytil hybrida, který váží skoro 30 kilogramů.

Ryba Carrot (v překladu Mrkev) je křížencem kapra obecného a kapra koi s nepřehlédnutelným zlatavým odstínem. Majitelé Bluewater Lakes ve francouzském regionu Champagne ji do vody vložili před dvaceti lety jako zpestření pro rybáře. Málokomu se to však za tu dobu podařilo.

Rybáři vylovili gigantickou pětimetrovou rybu! Je to prý špatné znamení

„Od té doby rostla a rostla, ale k hladině neplave příliš často. Je nepolapitelná,“ vypráví nynější majitel rybářské oblasti Jason Cowler.

Štěstí se usmálo na dvaačtyřicetiletého Hacketta, který ve Francii trávil dovolenou. Trvalo mu celých 25 minut, než obří rybu vylovil.

„Vždycky jsem věděl, že tam Carrot někde je, ale nikdy by mě nenapadlo, že ji ulovím. Že jsem natrefil na velkou rybu, mi došlo hned poté, co se mi chytila návnada a prut mi začal lítat ze strany na stranu. Jak se blížila ke hladině, všiml jsem, že je oranžová. Je úžasné, že jsem ji chytil, ale opravdu to bylo jen štěstí,“ vypověděl muž, který pracuje jako ředitel společnosti.

Životní úlovek oslavil řádně po anglicku – šálkem čaje. Ryba byla po pořízení fotografií vypuštěna zpátky do vody.

Zdroj: Metro.co.ukNepřehlédněte