Muž na virálním videu dává kojenci do úst elektronickou cigaretu

13.8.2022
Simona Knotková

Po sociálních sítích začalo kolovat video, na kterém je zachycen muž, který dává malému dítěti elektronickou cigaretu. Případem se nyní zabývá policie. Pokud bude muž uznán vinným, hrozí mu až dvacet let za mřížemi.

Klip byl pořízen v restauraci v malajsijském státě Johor.

Matka lila do dítěte vodku! Tohle video pobouřilo internet

Sedmiměsíční dítě patřilo sestře mužova kamaráda, která byla v době natáčení videa přítomna na místě. Společně s ní přišla také její sestra. Ani jedna však nezasáhla, když muž „z legrace“ dával dítěti do úst údajně nefunkční elektronickou cigaretu.

„Sestra matky to natočila a publikovala na sociálních sítích, kde se to stalo virálem,“ řekla do médií velitelka okresní policie Rupiah Abd Wahid. Klip spustil vlnu negativní kritiky a brzy se jím začala zabývat policie.

„I kdyby si dítě nepotáhlo, víte, co je uvnitř? Tyhle věci nemáte sdílet s ostatními. Víte, kolik bakterií v nich je?“ píše v komentáři například jeden z rozhořčených uživatelů Twitteru.

Pokud soud uzná, že muž ohrožoval dítě, může ho postihnout pokuta ve výši 50 tisíc ringgitů (více než 260 tisíc korun), v horším případě až 20 let za mřížemi.

Zdroj: LADbibleNepřehlédněte