Na covidových odděleních pomáhají dobrovolníci z Masarykovy univerzity

29.11.2021
Redakce

Do péče o nemocné s covidem-19 a souvisejících činností se znovu začínají zapojovat také dobrovolníci z Masarykovy univerzity v Brně. Na dobrovolnické centrum, které funguje od loňska, se obrací se žádostmi zdravotnická a sociální zařízení, uvedla Gabriela Peringerová z rektorátu univerzity.

Na univerzitu se postupně obrátily s žádostí o zprostředkování pomoci Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, Nemocnice Uherské Hradiště, Nemocnice Ivančice, Diecézní charita Brno a společnost Sanus, která poptává dobrovolníky na posílení personálu pobytové odlehčovací sociální služby, konkrétně v Babicích a Bílovicích nad Svitavou.

Studenti se k poptávkám registrují. „Z odborných pozic v nemocnicích vidíme v aplikaci obsazených již 13 míst na covid a JIP odděleních a pět míst do odběrových center, z neodborných pozic, jakými jsou například administrativa, navigace při očkování, úklid nebo pomoc v kuchyni, jsme již obsadili 11 pozic,“ uvedla koordinátorka dobrovolnického centra Markéta Koláčková. V mnoha zařízeních nejde jen o dobrovolnickou pomoc, ale placenou pozici.

Už minulý týden po jednání krajského krizového štábu rozeslali děkan lékařské fakulty Martin Repko s předsedou studentské komory akademického senátu Adamem Wechslerem výzvu medikům. Požádali je o dobrovolnické zapojení v současné kritické epidemické situaci. Pro studenty všech fakult i zájemce z řad veřejnosti jsou k dispozici poptávky v aplikaci MUNI pomáhá.

Dobrovolnické centrum také už minulý týden oslovilo brněnské městské části s nabídkou pomoci jednotlivcům. Jde například o asistenci seniorům nebo doučování a hlídání dětí.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte