• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Na Palmoveckém kopci může vzniknout sportovní areál

  7.8.2019
  Fefík

  Na posledním zasedání schválili zastupitelé Prahy 8 návrh na pořízení změny územního plánu. Důvodem změny je vytvoření podmínek pro rozvoj sportovně rekreačního zázemí čtvrti na Palmoveckém kopci. K tomu má radnice už zpracovanou urbanistickou vizi.

  „Palmovecký kopec je významnou lokalitou Libně. Zároveň je to velmi atypické území, které je rozděleno mezi několik areálů a postrádá celistvé řešení. To chceme změnit, kopec udělat prostupnější a zpřístupnit návrší kopce, které nabízí vyhlídku na panorama města,“ říká Tomáš Hřebík, radní pro strategický rozvoj.

  Proto Prahy 8 připravila materiál, který posvětili zastupitelé. Díky tomu by mohl z kopce vzniknout park s výhledem a sportovním zázemím. Již nyní je zde významný hokejbalový areál, který je v plánu modernizovat a dále ho rozšířit o další sportoviště. Městská část přitom bude vycházet z již vypracované urbanistické vize, která počítá s několika scénáři rozvoje.
  „V obecné rovině vycházíme z již vypracované studie a našim cílem je na palmoveckém kopci vybudovat sportovní zázemí. Jak konkrétně bude areál vypadat a co za další aktivity nabídne, bude ještě podrobeno diskuzi,“ říká Petr Pelc, zastupitel a zmocněnec pro rozvoj oblasti Palmovka.

  Stavba nové modřanské radnice se zpožďuje. Mohou za to polutanty

  Lokalitu Palmoveckého kopce zatěžuje nedostavěné Technologické centrum ochranného systému metra. Nedostavěný kryt leží roky ladem a neřešení situace vede k úpadku okolí, kam se stahují nežádoucí aktivity.
  „Změny, které máme v plánu, lze sice realizovat i bez ohledu na budoucnost krytu, je pro nás ale zásadní situaci vyřešit a pomoci tím stabilizaci celého území. Zahájíme proto dialog s Dopravním podnikem Praha, který je majitelem krytu, o jeho budoucím řešení, dostavbě, nebo jiných variantách,“ vysvětluje Hřebík.

  Zároveň dojde k prověření napojitelnosti komunikací Pod Plynojemem – Balabenka, tzv. jižního obchvatu Libně, který by ulehčil dopravě v Sokolovské ulici. V neposlední řadě se studenti ateliéru Klokočka na podzim 2019 zaměří na propojení Palmoveckého kopce a Krejcárku.

  Zdroj: web Prahy 8

  Palmovecky-2
  (web Prahy 8)


  Nepřehlédněte