Na Palmoveckém kopci může vzniknout sportovní areál

7.8.2019
Fefík

„Palmovecký kopec je významnou lokalitou Libně. Zároveň je to velmi atypické území, které je rozděleno mezi několik areálů a postrádá celistvé řešení. To chceme změnit, kopec udělat prostupnější a zpřístupnit návrší kopce, které nabízí vyhlídku na panorama města,“ říká Tomáš Hřebík, radní pro strategický rozvoj.

Proto Prahy 8 připravila materiál, který posvětili zastupitelé. Díky tomu by mohl z kopce vzniknout park s výhledem a sportovním zázemím. Již nyní je zde významný hokejbalový areál, který je v plánu modernizovat a dále ho rozšířit o další sportoviště. Městská část přitom bude vycházet z již vypracované urbanistické vize, která počítá s několika scénáři rozvoje.
„V obecné rovině vycházíme z již vypracované studie a našim cílem je na palmoveckém kopci vybudovat sportovní zázemí. Jak konkrétně bude areál vypadat a co za další aktivity nabídne, bude ještě podrobeno diskuzi,“ říká Petr Pelc, zastupitel a zmocněnec pro rozvoj oblasti Palmovka.

Stavba nové modřanské radnice se zpožďuje. Mohou za to polutanty

Lokalitu Palmoveckého kopce zatěžuje nedostavěné Technologické centrum ochranného systému metra. Nedostavěný kryt leží roky ladem a neřešení situace vede k úpadku okolí, kam se stahují nežádoucí aktivity.
„Změny, které máme v plánu, lze sice realizovat i bez ohledu na budoucnost krytu, je pro nás ale zásadní situaci vyřešit a pomoci tím stabilizaci celého území. Zahájíme proto dialog s Dopravním podnikem Praha, který je majitelem krytu, o jeho budoucím řešení, dostavbě, nebo jiných variantách,“ vysvětluje Hřebík.

Zároveň dojde k prověření napojitelnosti komunikací Pod Plynojemem – Balabenka, tzv. jižního obchvatu Libně, který by ulehčil dopravě v Sokolovské ulici. V neposlední řadě se studenti ateliéru Klokočka na podzim 2019 zaměří na propojení Palmoveckého kopce a Krejcárku.

Zdroj: web Prahy 8

Palmovecky-2
(web Prahy 8)


Nepřehlédněte