Na Praze 3 donesou seniorům oběd až domů

24.3.2020
Eliška Stodolová

Praha 3 připravila v době nouzového stavu v České republice z důvodu epidemie koronaviru rozvoz obědů do domácností. Služba je určená pro seniory ve věku nad 65 let a držitele průkazu osoby se zdravotním postižením
žijící v městské části Praha 3. Tyto skupiny patří mezi nejohroženější, proto se radnice snaží vytvořit podmínky k tomu, aby nemusely vycházet ze svých domovů a vystavovat se tak zbytečnému riziku.

Respirátor

České vysoké učení technické začne vyrábět 10 tisíc respirátorů za den. Pomůže jim 3D tiskárna.

„Minulý týden mě kontaktoval pan ředitel ZŠ Chelčického, že jsou po dobu uzavření školy ochotni vařit a pomoci tak potřebným. Zároveň se ozvala místní autoškola, která je taktéž z rozhodnutí vlády zavřená, že má volná vozidla a je připravena dobrovolničit, takže jsme je zapojili a budou obědy ze školy rozvážet,“ popisuje vznik projektu starosta Prahy 3 Jiří Ptáček.

„Nejrůznějších nabídek na pomoc od jednotlivců i firem či institucí nám chodí denně mnoho. Vážíme si každého, kdo chce pomoci,“ dodává starosta k vlně solidarity, která se spustila v souvislosti s epidemií. Cena oběda je 75 korun a pokryje tak náklady na jeho výrobu. Vařit se bude klasická a vyvážená kuchyně nezohledňující dietní stravování. Služba se spustí ve středu 25. března a prozatím bude fungovat do 17. dubna, v případě přetrvání nouzového stavu bude prodloužena.

Přihlásit k odběru obědů se lze pomocí formuláře, který je zveřejněný na webu městské části, na základě telefonátu na číslo +420 777 464 855 (v pracovní dny od 9 do 15 hodin) nebo zaslání e-mailu na [email protected]Nepřehlédněte