• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Nákladní auto zablokovalo D5 u Přimdy, řidiči musí jet objížďkou

    Kvůli havárii nákladního vozidla je od půlnoci uzavřena dálnice D5 ve směru na Rozvadov. Provoz se odkláněje přes Přimdu na objízdnou trasu dlouhou několik kilometrů.

    Dopravní situace na důležité mezinárodní trase D5 se výrazně zkomplikovala po půlnoci ze středy na čtvrtek. Na 140. kilometru dálnice poblíž Přimdy na Tachovsku havarovalo nákladní vozidlo, což vyústilo v úplné uzavření provozu ve směru k německým hranicím.

    Řidiči mířící k hraničnímu přechodu Rozvadov musí využít objízdnou trasu, která začíná již na sjezdu 136 Mlýnec. Odklon pokračuje přes město Přimdu a zpět na dálnici se automobily dostávají až na exitu 144 Kateřina. Tato náhradní trasa představuje pro cestující významné prodloužení jízdy.

    Opačný směr dálnice z Rozvadova směrem na Prahu zůstává pro dopravu průjezdný bez omezení. Národní dopravní informační centrum průběžně sleduje situaci a informuje o aktuálním stavu na této klíčové dopravní tepně spojující Českou republiku s Německem.

    Dálnice D5 patří mezi nejdůležitější mezinárodní tahy v zemi a její uzavírka má dopad nejen na osobní dopravu, ale také na kamionovou přepravu zboží mezi oběma zeměmi.

    Zdroj: ČTK



    Nepřehlédněte