• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Namísto výhodné investice do kryptoměn přišel muž o milion

  3.4.2024
  Simona Knotková

  Šestatřicetiletý muž z Vyškovska chtěl investovat do akcií a kryptoměn, podvodníci jej za tři měsíce obrali o více než milion korun. Případem se zabývá policie. 

  Podvedený muž se do akcií a kryptoměn rozhodl investovat na konci loňského roku. Zaregistroval se u společnosti nabízející zajímavé zhodnocení vložených prostředků a investice brzy začaly vynášet zisky. „Když chtěl zúročené peníze získat, bylo nutné zaplatit řadu poplatků nutných k uvolnění peněz. Muž celkem odeslal na různé účty více než 150 000 korun. I když zaplatil požadované poplatky, investované prostředky se nepodařilo převést zpět na jeho konto,“ uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek.

  Zástupci společnosti s mužem navíc přestali komunikovat. O několik dní později dotyčnému ale svitla naděje. Pomoc nabídl bankéř obeznámený s jeho obtížemi. „Společně začali nastalou situaci řešit. Do počítače poškozeného nainstalovali speciální program na jeho vzdálenou správu. Společně založili nový účet, který sloužil k nově vzkvétajícím investicím. Obratem se jako zázrakem na původním účtu začaly objevovat zajímavé částky,“ popsal Malášek.

  Peníze muž podle instrukcí údajného krizového bankéře prostřednictvím nového konta přeposílal na různé investiční účty. „Po krátkém čase ale přišlo velké zklamání. To poškozený totiž zjistil, že k jeho původnímu účtu byly zřízeny hned dvě statisícové půjčky. V domnění, že mu investice přináší zajímavé zisky, posílal podvodníkům peníze poskytnuté bankou k jeho účtu. Muž tak během tříměsíčního investování ztratil přes jeden milion korun,“ uvedl mluvčí.

  O kryptoměnách se v posledních týdnech v médiích píše v souvislosti s jejich cenami, kdy některé z nich dosahovaly rekordů. Například nejznámější kryproměna bitcoin nedávno překonala hranici 73 000 dolarů (asi 1,7 milionu Kč). Cena rostla například i v případě měny ether, která je po bitcoinu druhá největší. Investice do kryptoměn i z toho důvodu lákají i lidi, kteří s investováním do této oblasti mají méně zkušeností či nemají žádné.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte