Nedělník Jitky Kačánové: Policejní provokace – provařená metoda!

25.10.2020
Jitka Kačánová

Zbyl jen Babišův údiv nad bezohledností a sobectvím některých občanů. Pokud by ale chtěly vládní síly své odpůrce zdiskreditovat, nebyla by pouliční bitva výborný politický tah? Zvlášť když dnes už víme, že podobné metody mají v policejní práci dlouhou tradici.

Vždyť pro většinu českých občanů byla hlavním spouštěčem protestů proti komunistické vládě falešná zpráva o smrti studenta Martina Šmída, kterého sehrál agent Zifčák. Neboli policejní provokatér. Vzpomínám si také na jednu demonstraci vegetariánů někdy v 90. letech, která skončila vymlácením výlohy řeznictví ve Vodičkově ulici a – světe div se – rozkradením šišek salámů v ní visících. Myslíte, že si to domů opravdu nabrali vegetariáni? Nebo tam nějaký provokatér strhnul dav k výtržnostem?

A co ti gruzínští snajpři, kteří prý odstřelováním ze střech kyjevské konzervatoře a hotelu Ukrajina záměrně rozdmýchávali násilí a chaos mezi lidmi projevující nesouhlas s tehdejším ukrajinským prezidentem Janukovyčem na Majdanu. Nebo francouzské hnutí Žlutých vest protestující proti Macronově antisociální politice – když došlo na rabování, spláchlo to sebou i oprávněné požadavky ostatních pokojných demonstrantů.

Zajímavá je až neuvěřitelná podoba mezi nedělní demonstrací v Praze a tou, která se odehrála den předtím v Bratislavě. Tam byla také výrazná účast fotbalových chuligánů. A dokonce došlo i na střelbu do lidí gumovými projektily.

Proč by to ale policisté dělali? mohla by se zeptat kočka profesora Frankensteina, promiňte Flégra. Aby zůstal jen jeden názor? Aby se opozice rovnala brutální násilníci? Aby se mohlo přikročit k ještě drastičtějším opatřením ze strany vlády i policie? Aby si lidé pamatovali, že vystupovat proti vládě nemá vůbec žádnou cenu? Nehodící se prosím škrtněte!Nepřehlédněte