Negrelliho viadukt bude sundávat obří jeřáb, část mostu čeká demolice. Spoje do Karlína nepojedou

14.2.2018
Šárkos

Ulice Prvního pluku bude zavřená mezi vjezdem do areálu Autobusového nádraží Florenc a křižovatkou s ulicí Křižíkova.

Uzavřený-úsek Negrelliho viadukt Praha Karlín Holešovice Most
Uzavřená bude ulice Prvního pluku.
(rekonstrukce-negrelliho-viaduktu.cz)

„Přípravné práce započnou už ve středu 15. února, kdy dojde k přestavbě oplocení a příjezdu autojeřábu. Ve čtvrtek 15. února pak bude autojeřáb nastrojen a ulice Prvního pluku ve stanoveném úseku uzavřena. Mezitím bude most přes ulici Prvního pluku odstrojen, aby mohlo dojít k jeho snesení,“ uvedl mluvčí společnosti Hochtief Michal Talián.

Most bude viset na jeřábu

Samotné snesení ocelového železničního mostu provede autojeřáb v pátek odpoledne (1. etapa) a sobotu dopoledne (2. etapa). Jde však o předběžný plán, který se může v závislosti na průběhu přípravných prací změnit. V neděli už bude místní situace uvedena do původního stavu a od pondělí bude ulice Prvního pluku opět průjezdná.

FOTO: Negrelliho viadukt bude sundávat jeřáb, uzavírky jsou nevyhnutelné

Negrelliho viadukt bude sundávat jeřáb, uzavírky jsou nevyhnutelné - Negrelliho viadukt Praha Karlín Holešovice MostNegrelliho viadukt bude sundávat jeřáb, uzavírky jsou nevyhnutelné - Uzavřený-úsek Negrelliho viadukt Praha Karlín Holešovice MostNegrelliho viadukt bude sundávat jeřáb, uzavírky jsou nevyhnutelné - Negrelliho viadukt Praha Karlín Holešovice MostNegrelliho viadukt bude sundávat jeřáb, uzavírky jsou nevyhnutelné - Negrelliho viadukt Praha Karlín Holešovice MostNegrelliho viadukt bude sundávat jeřáb, uzavírky jsou nevyhnutelné - Negrelliho viadukt Praha Karlín Holešovice Most

Železniční most jeřáb sundá a pak se postupně zdemoluje. „Likvidace stávající ocelové konstrukce mostu a její dílčí odvoz do šrotu bude ale probíhat až do 28. února,“ dodal Talián.

Kudy autobusy pojedou?

V souvislosti s bouráním železničního mostu dojde od čtvrtka 15. února do neděle 18. února k dočasné změny trasy a zastávek pro autobusové linky číslo 133, 135, 175, 207, 908 a 909.

Negrelliho viadukt se změní v živé centrum. Transformace začne v roce 2020

Linky 133 a 175

  • Mění se trasa linek, ve směru U Památníku jsou linky vedeny z nástupní zastávky Florenc odklonem ulicí Křižíkova a dále po svých pravidelných trasách.
  • Ve směru Florenc jsou linky vedeny do zastávky U Památníku beze změny, následně jsou vedeny odklonem ulicí Pernerova a dále po svých pravidelných trasách.
  • Mění se i zastávky. Ve směru Florenc se přemísťuje zastávka Pernerova v ulici Prvního pluku, a to o přibližně 150 metrů proti směru jízdy, před křižovatku s ulicí Pernerovou.
  • Ve směru Florenc se přemísťuje výstupní zastávka Florenc, a to z ulice Křižíkovy do ulice Sokolovské, k chodníku na úrovni tramvajové zastávky směr Bílá labuť.

FOTO: Negrelliho viadukt se změní v živé centrum…

Negrelliho viadukt se změní v živé centrum… - Negrelliho-viadukt-vizualizace-CCEA-MOBA-4Negrelliho viadukt se změní v živé centrum… - Negrelliho-viadukt-vizualizace-CCEA-MOBA-3Negrelliho viadukt se změní v živé centrum… - Negrelliho-viadukt-vizualizace-CCEA-MOBA-2Negrelliho viadukt se změní v živé centrum… - Negrelliho-viadukt-vizualizace-CCEA-MOBA-1Negrelliho viadukt se změní v živé centrum… - negrelli
Další fotky
Negrelliho viadukt se změní v živé centrum… - negrellNegrelliho viadukt se změní v živé centrum… - negrelNegrelliho viadukt se změní v živé centrum… - negrelli viaduktNegrelliho viadukt se změní v živé centrum… - negrelli viadukt stavba na štvanici-carl-robert-croll olej 1846-7

Linka 135

Mění se trasa linky. Ve směru Florenc je linka vedena do zastávky Náměstí Winstona Churchilla beze změny, následně je vedena odklonem ulicí Seifertova a dále po své pravidelné trase. Ve směru Náměstí Winstona Churchilla je linka vedena odklonem ulicí Ke Štvanici a dále po své pravidelné trase. V obou směrech se ruší zastávka Pernerova.

Pasáž na Budějovické je směrem k poliklinice zavřená, rozpadá se střecha. Obyvatele čtyřky čeká nepříjemný půlrok

Linky 207, 908 a 909

  • Ve směru U Památníku jsou linky vedeny do zastávky Florenc beze změny, následně jsou vedeny odklonem ulicí Křižíkova a dále po svých pravidelných trasách.
  • Ve směru Florenc jsou linky vedeny do zastávky U Památníku beze změny, následně jsou vedeny odklonem ulicí Pernerova a dále po svých pravidelných trasách.
  • Umístění zastávek se také změní. Ve směru Florenc je přemísťuje zastávka Pernerova, a to v ulici Prvního pluku o přibližně 150 metrů proti směru jízdy, před křižovatku s ulicí Pernerovou.
  • Ve směru Bílá labuť se přemísťuje zastávka Florenc, a to z ulice Ke Štvanici do ulice Sokolovské, k chodníku na úrovni tramvajové zastávky směr Bílá labuť.

Stavaři makají na podepření Libeňáku. Nahlédněte do útrob jeho opravy

Uzavírka v dubnu

Letos v polovině dubna dojde k opravení mostu přes Křižíkovu ulici. Jakmile se starý most zbourá, začne okamžitě výstavba mostu nového, která by měla být hotová v říjnu či listopadu.

„Tento most ale nebude možné snést jako celek, napřed bude vybourána stávající betonová vana na mostě a poté sneseny ocelové nosníky vlastního mostu. Kvůli zajištění bezpečnosti chodců tak bude asi od poloviny dubna nutné operativní zúžení vozovky s omezením jízdních pruhů podle potřeb stavby a to v několika etapách,“ uvedl Talián.

Při vlastním snesení ocelových nosníků bude nutné vozovku úplně uzavřít pro veškerý provoz. Přibližný termín je polovina dubna s využitím i případných nočních uzavírek.Nepřehlédněte