• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Nejlepší kámoš, nebo lovec? Žena si pod vlivem hormonální pilulky vybírá partnera „špatně“

  14.7.2018
  Šárka Turčeková

  Hormonální antikoncepci berou ženy už desítky let. Je to úplně normální, alespoň to nám říkají lékaři. Jsou různé druhy antikoncepce, nicméně jen ta hormonální blokuje ženské plodné dny. Tělo ženy se pak chová jako kdyby bylo těhotné. To má vliv mimojiné na to, jaké partnery si žena vybírá. Věřte nebo ne, když bere pilulky, vybere si úplně jiného partnera, než kdyby je nebrala.

  Kouzelná pilulka

  O tom, jestli je braní hormonální antikoncepce správné nebo ne, je možné diskutovat hodiny a hodiny. Přesto neexistuje jedna jediná odpověď. Zaměřme se ale nyní na to, co takové braní prášků proti otěhotnění může v ženském těle způsobit.

  Celer už dávno nepatří jen pod svíčkovou. Zatočí s depresemi a působí jako silné afrodiziakum

  Každá žena má plodné dny, které vrcholí ovulací. Plodné dny trvají u každé ženy asi 4 až 5 dní, proto by měly mít budoucí maminky se svým partnerem styk právě v těchto dnech. Skutečně nejplodnější jsou ale dny pouze dva. A to právě těsně před ovulací a v den ovulace, plodnost ale trvá ještě 24 hodin po ní.

  Žena je jako těhotná. A koho preferuje?

  Tělo ženy na antikoncepčních pilulkách žádné plodné dny nemá. Jsou blokovány právě skrze hormony. Tělo ženy si tak víceméně myslí, že je těhotné. A právě to určuje, kterého partnera bude vedle sebe chtít mít. Nastávající maminky si totiž vedle sebe vybírají partnery, kteří jsou jí co nejvíce podobní. Kteří jsou jako její kamarádi, bratři, otcové. Potřebuje muže, který jí bude spíš parťákem pro nadcházející miminko. Vybírá si tedy sobě geneticky podobné partnery. Vyplývá to z dokumentu Pod vlivem hormonální antikoncepce (režie B. Kopecká).

  5 jazyků lásky zachrání každý vztah. Které známe a proč je důležité se je naučit?

  Naopak žena, která hormonální antikoncepci nebere, si vybírá partnery zcela geneticky opačné. Jinými slovy ne takové, kteří budou jako její kamarádi nebo bratři, ale spíše muže nezávislé, lovce, kteří ji budou dobývat. A kteří budou mít spoustu věcí úplně opačných než žena. Možná se bude jednat o fyzickou přitažlivost, kterou takový muž ženu ovládne.

  Jak vyplývá z dokumentu, náš mozek je velmi důkladně programován přírodou. A právě hormony ženy neuvěřitelně ovlivňují při výběru partnera! Zatímco ženy pod vlivem prášků si vyberou partnery sobě podobné, ženy bez vlivu prášků si vyberou přesný opak. A co se stane s takovou ženou, která si vybere partnera pod vlivem pilulky a pak prášky vysadí? No jistě, začne pokukovat po jiných partnerech a mohou ji začít přitahovat zcela jiné typy mužů.

  Když dcera nemá tatínka. Jak život dospělé ženy poznamená chybějící mužský vzor?

  Děti jsou víc nemocné

  Cítíte, že si vybíráte jiné partnery na HA a bez ní?

  Ano
  46%
  Ne
  23%
  Neumím odpovědět
  31%

  Bylo dále prokázáno, že ty páry, které jsou si víc geneticky blízcí, pak mají děti se slabší imunitou. To ale naštěstí platí jenom ve velmi útlém věku dítěte. Jak dospívá, pak se již rozdíly stírají. Přesto to stojí za zamyšlení. Páry, které jsou si naopak geneticky vzdálení, mají děti zdravější a odolnější už od narození. Vědci ale upozorňují, že tyto rozdíly jsou opravdu nepatrné a člověk by se měl rozhodnout především podle sebe. Otázkou však zůstává, jestli to rozhodování nebude pod vlivem pilulky u žen zkreslené.  Nepřehlédněte