25℃
Dnes je 23. srpen , svátek má Sandra

Někdo se vám líbí a chcete ho pozvat na kafe. Nedělejte to, varují experti. Je to špatné místo

Jste ze staré školy a myslíte si, že jít na první rande do kavárny je to pravé? No, jestli nechcete, aby vztah dál pokračoval, tak to klidně udělejte jako za starých časů. Posedáváním v hospodě nebo v kavárně na protějšek ale dojem neuděláte.

Reklama

Je to považováno na normální. Kluk holku pozve na kafe, anebo ona jeho. Pak jdou do nějaké kavárny, objednají si nápoj a hledí na sebe. Konverzace se ne a ne rozproudit a rozhostí se známé trapné ticho. Jistě, nemusí to tak být, ale kavárna není příliš dobrým místem na první schůzku. Lidé, kteří se ještě moc neznají a nemají si pořádně co říct, nezískají moc podnětů ke konverzaci.

Nikdy nechoďte do kavárny

Podle australské odbornice na vztahy a randění Louanne Wardové vůbec nejhorší, co můžete udělat, je navštívit kavárnu. Šance, že se takové rande povede, a ještě navíc vyústí v další setkání, je víc než malá. Vlastně je skoro nulová. Místo pro rande je podle expertky na randění klíčová věc.

Chystáte se na rande s mužem svých snů? Tyto 4 věty raději neříkejte

„Žádná hospoda a žádná kavárna. Pokud dostanete pozvání na druhé rande poté, co jste to první strávili u kávy, pak jste jedním z milionu. Normálně se to nestane. Mám velmi přísné pravidlo, žádná káva, pokud před ní nejdete na procházku. Musíte mít čas, abyste se s dotyčným propojili,“ vysvětluje Louanne Wardová.

Jenže když popíjíte kávu, kakao nebo čaj, nemůžete se správně napojit na druhého člověka, rozvinout konverzaci a případné sympatie. Navíc nápoj vypijete poměrně rychle, což pak vzbuzuje otázku, zda si objednat nápoj další nebo se přesunout jinam. Naproti tomu procházka po městě nebo po parku je ideální, protože se při hovoru nemusíte tolik soustředit, jako když sedíte naproti potenciálnímu partnerovi.

5 důkazů, že rande s vaší vyvolenou byla naprostá katastrofa

To vyvolává navíc i hodně stresu – člověk přemýšlí, jak vypadá, je problém, pokud zrovna oba dva mlčí. Což v případě procházky problém není, jelikož stále ubíhá nějaká cesta, stále je na co koukat, co komentovat v případě, že si dva nemají co říct.

Expertka na randění ale neodsuzuje restaurace nebo hospody jako takové. Ničivé důsledky má podle ní hlavně kavárna. „Třeba rande u koktejlu je dokonalé, protože si můžete vybrat společně, co vám chutná, je tam hodně interakce při vybírání koktejlu. A také si objednáte jídlo, které sdílíte, to je velmi důležité,“ říká Wardová.

Snídaně s Mitterrandem po 30 letech. V Jazzové sekci zavzpomínali na jeho setkání s disidenty

Kdy chodit na rande?

Podle ní je nejlepší jít na rande od pondělí do čtvrtka. Nedoporučuje chodit v pátek nebo sobotu na večer, protože většina lidí má „zakódováno“, že se musí dobře bavit a že by měl večer skončit nějak výjimečně, třeba přímo sexem. To není pro navázání nového vztahu dobré. „V sobotu či neděli jedině na oběd. Muži by to neměli přehnat s parfémem, ale zato se hezky obléknout a přijít včas,“ dodává odbornice.

okolí autobusové zastávky Aš-Kino
Před 11 minutami
Nejzápadnější město v České republice, odkud je to do Německa co by kamenem dohodil. Určitě...
Před 1 hodinou
Hlad. Pocit vyvolaný nedostatkem potravy, jenž v lehčí formě zažil každý z nás. Pojďme se...
Včera, 20:33
Neznámý pachatel se v odpoledních hodinách mezi 17. a 18. srpnem v Kutné Hoře vloupal...
Včera, 17:30
Článek o takovém člověku (?) se ani psát nechce, ale je to nutné. Lidská paměť...
Včera, 16:00
Hannibala nejvíce proslavilo převedení kartaginské armády včetně válečných slonů přes Alpy, aby mohl napadnout Řím...
Včera, 14:31
Na neblahé události 21. srpna 1968 a 1969 ve středu zavzpomínali lidé v různých částech...
Včera, 14:00
Už jste někdy slyšeli, jak zvoní všechny pražské zvony najednou? Jsou to velmi vzácné okamžiky...
Včera, 13:34
Karlova Studánka je moderní lázeňské městečko uprostřed krásné jesenické přírody. První zmínky o léčivých pramenech...
Včera, 11:30
Příliš času online může vést k duševním nemocem. K tomuto výsledku došla studie, o jejíchž...
Včera, 10:00
Hlavně a především se nechtěl vzdát „svého“ Slezska ve prospěch polského krále, a to ani,...
Reklama