Není salát jako salát. Které druhy jsou u nás oblíbené

Další fotky

Saláty mají obrovskou výhodu ve využití. Můžete je použít jako přílohu i jako hlavní jídlo, některé můžete přidat do sendvičů nebo je odšťavnit a smíchat do smoothies nebo džusů. V současné době existuje asi 200 druhů této listové zeleniny. Podívejme se na ty nejběžnější a nejoblíbenější, které si můžeme vypěstovat nebo koupit na trhu.

Proč si salát dopřávat? Zásobuje náš organismus vitaminem C, který zvyšuje odolnost organismu, čímž chrání před různými nemocemi. Méně známé už je, že je nezbytný i při absorpci železa. Bez vitaminu C rychle vznikne nedostatek železa, i kdybychom ho přijímali ve velkých množstvích.

Salát je výborným zdrojem vitaminu E. Spolu s vitaminem C fungují jako antioxidanty a chrání náš organismus před útoky volných radikálů, tedy před stárnutím a různými chorobami.

Obsahuje hodně kyseliny listové. Ta patří do skupiny vitaminů B, podílí se na tvorbě krve a spolu s dalšími vitaminy může zabránit ateroskleróze. Saláty z listové zeleniny a čerstvých bylinek dodávají takové množství kyseliny listové jako žádná jiná potravina!

Kouzlení s bylinkami. Zdravá zelená kuchyně

V obchodech a na trzích se nejčastěji objevují hlávkový a ledový salát. Ale proč nezkusit i jiné zajímavé druhy a chutě?

Hlávkový salát

Jeden z nejoblíbenějších a nejdostupnějších druhů, které můžeme na zahradě pěstovat celoročně od raných přes letní až po pozdní podzimní odrůdy. V listech obsahuje velké množství vitaminů a nejlahodněji chutná čerstvý s různými typy octových zálivek, které mu dodávají šťavnatost.

Ledový salát

Skvělý, křupavý, šťavnatý a poměrně nenáročný na skladování. V lednici vydrží i déle než týden, hodí se do čerstvých salátů nebo do hamburgerů, kterým dodá čerstvost a lehkost. Naopak na tepelnou úpravu příliš vhodný není.

Dubáček

Díky své jemné chuti připomínající vlašské ořechy se výborně hodí do zeleninových salátů a můžete jej kombinovat i v salátech ovocných. Je chutný s mnoha zálivkami a pro pěstitele je skvělý v tom, že se dá sklízet opakovaně, neboť jeho listy neustále dorůstají. Ze všech salátů nejrychleji uvadá, proto je třeba ho zkonzumovat ideálně v den sklizně nebo nákupu.

Smíšené kultury mají zelenou. Vhodně sestavená výsadba půdu nezatěžuje

Římský salát

Tvarově se trochu podobá čínskému zelí. Má pevné listy tmavé barvy, seženete jej buď v klasické velikosti nebo jako baby salát. Tento druh se hodí ke konzumaci za čerstva, např. v salátu Caesar, ale hodí se také k tepelnému zpracování.

Rukola

Jemné, menší listy rostoucí samostatně a ne v hlávce, nahořklá štiplavá chuť, to je rukola neboli roketa setá. Můžete ji pěstovat v truhlíku za oknem, rychle roste, a tak už za měsíc po vysetí můžete sklízet. Rukola je skvělá v míchaných salátech, kde se prolínají chutě, výborně chutná v toastech či sendvičích či v obložených bagetách.

Čekanka

Salát typický svou nahořklou chutí. Nejvíce hořká je část u košťálu, a proto se košťály, ať už červené nebo bílé čekanky odstraňují. Hodí se ke konzumaci za syrova i tepelně upravená. Teplo může salát zbavit další hořkosti, a tak je chuť tepelně upravené čekanky ještě jemnější. Čekanku skladujte co možná nejvíce v temnu. Čím více světla, tím více hořkosti.

Voňavá medicína, koření i kosmetika. Levandule je královnou bylinek

Polníček

Tento salát s půvabným názvem kozlíček polníček je příbuzný kozlíku lékařskému. Má jemnou oříškovou chuť a vysoký obsah látek zklidňujících nervovou soustavu. Pěstuje se od října do března a má nádhernou čerstvou zelenou barvu. Můžete si ho dát samotný pokapaný dýňovým olejem a posypaný slunečnicovými semínky nebo v kombinaci s hruškami a vlašskými ořechy pokapaný pomerančovou šťávou.

Lollo Bondo a Lollo Rosso

Velmi kadeřavý salát, příbuzný čekance, ale bez typické nahořklé chuti. Je křupavý a vhodný k použití jako klasický hlávkový salát se zálivkou. Bílá varianta (Lollo Bondo) je chuťově jemnější, červená (Lollo Rosso) zase výraznější a jemně nahořklá. V chladu vydrží dva až tři dny, ideálně obalený ve vlhké utěrce, ale nejlépe chutná konzumovaný v den nákupu.

FOTO: Není salát jako salát

Není salát jako salát - salat zeleninaNení salát jako salát - salat zeleninaNení salát jako salát - salat zeleninaNení salát jako salát - salat zeleninaNení salát jako salát - Rukola salat
Další fotky
Není salát jako salát - salat zeleninaNení salát jako salát - salat zeleninaNení salát jako salát - salat zeleninaNení salát jako salát - salat zelenina
Dnes, 08:11
Plíseň letos dává našim zahrádkám zabrat. Nejčastěji napadá rajčata, brambory, cukety nebo dýně. Jakmile má...
Včera, 16:29
Buddhismus je náboženství, jehož základy položil Gautama Buddha asi v 5. století před naším letopočtem....
Včera, 15:01
Pokud si člověk neví rady s dluhy či mu hrozí exekuce, může vyhlásit osobní bankrot,...
Včera, 14:14
Byl to zřejmě ještě velmi mladý muž. Rytířský stav ho řadil mezi střední třídu, řekli...
Včera, 12:02
Díky letošní epidemiologické situace dala řada Čechů přednost dovolené doma, tedy v České republice. Nepřeje-li...
Včera, 10:28
Došlo k němu ve čtvrtek 13. srpna 1868 v 21.30 hodin a zničilo město Arica, které tehdy...
Včera, 08:11
Historie prvních zvukových filmů v Československu sahá až do první třetiny 20. století. V Ústí...
Režisérka Eva Toulová
12.8.2020
Stela Nebeská je šestatřicetiletá žena, neúspěšná herečka, které se rozpadá manželství, má před rozvodem, přičemž...
12.8.2020
Tento titul dnešním dětem asi už nic neříká. Děj knihy se odehrává ve fiktivních Radobylicích,...
12.8.2020
Burčák je de facto rozkvašený mošt. Měl by být podáván ve fázi, kdy je v...
Reklama