• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Nešťastný vstup do nového roku. Hasiči museli zachraňovat ženu z Příbrami. Z hořícího bytu unikla balkonem

  1.1.2018
  Redakce
  Další fotky

  Hasiči zasahují u požáru dvoupodlažního rodinného domu v Rožmitálské ulici v Příbrami. Jeho obyvatelku uvěznily plameny na balkoně, hasiči ji zachraňovali pomocí žebříku. Neutrpěla viditelné zranění, přesto skončila v péči záchranné služby, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Škoda byla podle něj předběžně vyčíslena na dva miliony korun, příčina zatím není známa.

  Propanbutanová hrozba

  Událost byla hlášena po 07:00. Na místo vyjelo pět jednotek, celkem 14 aut. Kolem 10:00 hasiči požár ještě neměli pod kontrolou, zásah komplikuje mimo jiné statické narušení střechy, kvůli němuž nemohou dovnitř. Z budovy museli také vynést desetikilogramovou propanbutanovou lahev.

  FOTO: Hasiči museli zachraňovat ženu z Příbrami. Z hořícího bytu unikla balkonem

  Hasiči museli zachraňovat ženu z Příbrami. Z hořícího bytu unikla balkonem - hasič, flickr_oheň, požár_kolážHasiči museli zachraňovat ženu z Příbrami. Z hořícího bytu unikla balkonem - hasič, flickr_oheň, požár 2Hasiči museli zachraňovat ženu z Příbrami. Z hořícího bytu unikla balkonem - hasič, žebřík, záchranná akce_media.defence.govHasiči museli zachraňovat ženu z Příbrami. Z hořícího bytu unikla balkonem - plameny, požár, chata, oheňHasiči museli zachraňovat ženu z Příbrami. Z hořícího bytu unikla balkonem - Požár Tuchlovice
  Další fotky
  Hasiči museli zachraňovat ženu z Příbrami. Z hořícího bytu unikla balkonem - Požár TuchloviceHasiči museli zachraňovat ženu z Příbrami. Z hořícího bytu unikla balkonem - Sever krimi požár v Brandýse 3Hasiči museli zachraňovat ženu z Příbrami. Z hořícího bytu unikla balkonem - Požár v PanskéHasiči museli zachraňovat ženu z Příbrami. Z hořícího bytu unikla balkonem - hasič, flickr_oheň, požár_koláž

  Žena panikařila

  V domě byli podle Gabriela zřejmě tři lidé, dvěma se podle prvotních informací podařilo dostat ven a jedna žena zůstala na balkoně. „Nechtěla sejít po nastavovacím žebříku z druhého patra, ale nebylo tam možné ustavit výškovou techniku. Hasičům se ji nakonec podařilo přesvědčit a dostali ji bezpečně dolů po žebříku,“ dodal mluvčí.

  VIDEO: Středočeští hasiči se v roce 2017 rozhodně nenudili. Řešili hned několik velkých požárů  Nepřehlédněte