„Nic nedělám, a platí mi za to miliony,“ tvrdí nešťastný manažer

6.12.2022
Simona Knotková

Nepracovat a dostávat za to pohádkový plat? To zní jako splněný sen. Nikoliv pro zaměstnance národní železniční společnosti v Irsku, který tvrdí že dostává miliony za pouhé čtení novin a pojídání sendvičů.

„Koupím si dvoje noviny, The Times a The Independent, a sendvič. Vejdu do své kóje, zapnu počítač a zkontroluju emaily. Nechodí mi žádné pracovní maily, žádná komunikace s kolegy. Sedím, čtu si noviny a jím sendvič. Pak kolem půl jedenácté, pokud přijde pracovní mail, odpovím na něj. Pokud je nějaká práce, udělám ji. Pokud mám co dělat aspoň jednou za týden, je to úspěch,“ popisuje svůj běžný pracovní den Dermot Alastair Mills.

Přestaňte doma odpovídat na pracovní maily a hovory. Zaděláváte si na zdravotní trable!

Finanční manažer Irish Rail (Irských drah) měl dříve na starosti kapitálové rozpočty. V roce 2010 byl povýšen, ale v roce 2013 začala jeho kariéra postupně upadat, když na nové pracovní pozici zažil údajnou šikanu.

Poté co si všiml určitých problémů s některými dlužníky, o tom v dobré víře informoval generálního ředitele a následně ministra dopravy. Kvůli vynesení interních informací byl zproštěn prakticky všech pracovních povinností. Do práce však nadále chodí a pobírá stejný roční plat ve výši 121 tisíc eur (skoro 3 miliony korun).

Známe nejlepší lék na stres a deprese. Dopřát si ho může každý z nás

„Když říkám, že nic nedělám, myslím tím, že nejsou naplno využívány mé schopnosti. Cítím se izolován a vyloučili mě ze všech firemních školení a akcí,“ pokračuje.

Jeho případem se nyní bude zabývat pracovní komise.

Zdroj: IrishCentralNepřehlédněte