O očkování v Bílině už nebyl zájem

1.2.2023
Simona Knotková

V Bílině na Teplicku se zavírá očkovací místo, kam si lidé chodili pro vakcíny proti covidu-19. Radnice na svém webu v úterý informovala, že naposledy si budou moci lidé dojít pro vakcínu do Hornické nemocnice s poliklinikou 1. února. Při eventuálním zhoršení hygienicko-epidemiologické situace a při zvýšeném zájmu občanů o očkování proti covidu-19 bude očkování v Bílině opět obnoveno. Zájem o očkování proti koronaviru v posledních měsících na severu Čech trvale klesá.

Lidé v Ústeckém kraji se mohou podle webu ministerstva zdravotnictví nechat aktuálně očkovat proti koronaviru na 32 místech. V pěti nemocnicích Krajské zdravotní jsou vyčleněny konkrétní dny a časy pro očkování bez předchozí rezervace a bez registrace. Každou středu od 09:00 do 12:00 podávají vakcínu ve Zdravotním ústavu v Ústí nad Labem. Očkují také praktičtí lékaři, jejich seznam je také na stránkách ministerstva.

Od začátku očkování proti covidu aplikovali zdravotníci v kraji 1,3 milionu dávek. Ukončené očkování má zhruba 62 procent obyvatel. Od začátku ledna vakcínu denně dostane v nemocnicích a ordinacích v Ústeckém kraji kolem čtyřiceti lidí. Nárůst počtu očkovaných je vždy patrný v pátky, kdy se očkuje v ústecké Masarykově nemocnici.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte