Období viroz a chřipek je tady. Vylepšete si svoji odolnost česnekovým sirupem

česnek zdraví

V druhé polovině zimy každoročně hlásí hygienici zvýšený výskyt respiračních chorob a také někdy i nástup nebezpečné chřipky. Pomůžou notoricky známé ingredience.

Je to mimo jiné tím, že náš organismus je v tuto dobu více vyčerpaný z nedostatku slunečního svitu, ale i kvůli zvýšenému výskytu nečistot ve vzduchu z lokálního vytápění a také proto, že jsme vyčerpali podstatný podíl vitamínů v zimě. Jak tělu pomoci v tomto období, pokud nechceme sáhnout po lécích a různých doplňcích stravy?

Retro podle abecedy 14: Jak odstraníme zápach česneku? Že se bílek nedává jen do pokrmů? Další várka rad z roku 1980 je tady

Řešení je prosté. Zkuste osvědčený česnek, med a jablečný ocet. Díky těmto úžasným potravinám doplníte tělu zdraví prospěšné látky. O česneku se toho napsalo hodně, a to právem.

Silná trojka: česnek, med a jablečný ocet

Je notoricky známým faktem, že česnek je účinnou léčivkou. Obsahuje silné antibakteriální a antivirové látky, které pomáhají zlepšovat náš imunitní systém a je považován za nejsilnější přírodní antibiotikum díky obsahu allicinu.

Rovněž i včelí med má antivirové, antibakteriální, ale i antiparazitální vlastnosti. Med se kromě slazení a jako přísada do jídel odjakživa používal na nachlazení, proti chrapotu, kašli a dalším neduhům.

Malá lžička medu, velký zázrak pro zdraví. 6 důvodů, proč si ho dopřát

Jablečný ocet je oproti klasickému a běžně používanému octu v kuchyni úžasný přírodní potravinový doplněk. Obsahuje phytonutrienty, tedy látky prospěšné při prevenci rakoviny a křečí v dolních končetinách. Významnou součástí jablečného octa je i kyselina citronová.

Abyste využili všech léčivých vlastností výše jmenovaných potravin či ingrediencí, zkuste si připravit vynikající česnekový sirup. Vyjde podstatně levněji než nějaké vitaminové doplňky stravy a jeho výroba je velice jednoduchá.

Připravte si 8 oloupaných a lehce rozmačkaných stroužků česneku. Asi netřeba radit, že bude lepší použít klasický, na zdraví prospěšné látky bohatý, český česnek. K tomu potřebujeme 1 šálek (200 ml) jablečného octa a 1 šálek (200 ml) medu.

Rozmačkané nebo i prolisované stroužky česneku dejte do mísy, přidejte med a jablečný ocet. Pak směs mixujte asi 15 vteřin a přelijte do sklenice. Poté sklenici se sirupem uložte do chladničky asi na pět dní, aby se uvolnily všechny užitečné látky a můžete jej konzumovat.

Na chřipku platí zázvor. Proč ale nepatří do čaje s citronem?

Doporučené dávkování

Jak užívat sirup? Vezměte si dvě čajové lžičky sirupu, které rozpustíte ve sklenici vody a užívejte ráno nalačno. Protože je sirup hodně silný, vždy používejte k naředění vodu. Pokud někdo nesnáší česnek nebo mu dělá problémy, měl by se konzumaci tohoto sirupu vyhnout. Jinak tento přírodní lék kromě nachlazení pomáhá všeobecně zvýšit funkci imunitního systému, snižuje hladinu škodlivého cholesterolu, snižuje krevní tlak a také působí proti artritidě, bolestem kloubů a proti dně.

Dnes, 04:00
Nošení chirurgických roušek nebo respirátorů bude od 1. března povinné i na pracovištích. Ochranné prostředky...
Dnes, 04:00
Vlasta Burian je pravděpodobně jednou z největší filmovou postavou české kinematografie všech dob. Nejen pro...
Včera, 19:43
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 19:43
Vláda schválila vyhlášení nového nouzového stavu od 27. února na 30 dní do 28. března....
Včera, 15:35
Co se týče celosvětového nástupu „moderního člověka“ (Homo sapiens), máme jej často spojený s protikladem...
Včera, 15:33
Dopad covidu-19 v Česku je nyní zhruba v polovině ztrát na životech, které Československu způsobila...
Včera, 14:15
Ministerstvo zdravotnictví a hygienické stanice budou moci omezovat obchod, služby, výrobní provozy, bazény i veřejné...
Včera, 13:25
Zatoužilo vaše dítě po roztomilé činčile s huňatým hebounkým kožíškem? Než si ji přinesete domů,...
Včera, 11:15
Jistě se shodneme na tom, že nic tak spolehlivě neodradí dítě či mladého člověka od...
Včera, 10:59
Přihlašování zaměstnanců škol k očkování proti covidu-19 začne 27. února, mají od ministerstva školství speciální...
Včera, 08:59
Syna otce vlasti, rozporuplnou osobnost českého středověku, který se narodil před 660 lety, někteří historici...
Reklama