Opera v Šárce letos po 16 letech nebude

24.6.2020
Fefík

Praha 6 chtěla v letošním roce divákům znovu nabídnout operu Don Giovanni, kterou loni v září narušily dešťové přeháňky. Plány jí překazilo období koronavirové epidemie a nejasný výhled na nadcházející měsíce.
Představení Opery v Šárce, které každý rok navštěvují tisíce lidí z celé republiky, totiž patří k jedněm z organizačně nejnáročnějších. Praha 6 se na něm podílí spolu s Originálním hudebním divadlem Praha, v opeře v přírodních kulisách Divoké Šárky účinkují přední čeští operní pěvci a desítky členů sboru, orchestru a baletu Národního divadla.

Výstava v litoměřickém kostele ukazuje jedinečnost lidských tváří a těl, jejich duchovní krásu a tajemství

V době, kdy měly probíhat klíčové přípravy na představení, nebylo jisté, zda vůbec bude možné představení uskutečnit a veškeré plány na jeho realizaci byly nejisté. Praha 6 se proto rozhodla, že svou pozornost napne k dalšímu představení v roce 2021. Jaký titul divákům nabídne, bude jasnější na konci června po prvních jednáních se zástupci Národního divadla. Vracet se potřetí k Donu Giovannimu, kterého loni v září spláchla průtrž mračen a letos ho vyřadila krizová opatření vlády, vedení Prahy 6 už nechce.

Historicky první představení Opery se konalo 16. května 1913. Novodobá historie přírodního divadla v Šárce se píše od roku 2005, kdy se v improvizovaném lesním divadle znovu hrála Smetanova Prodaná nevěsta v rámci oslav Dne Prahy 6. Každý rok se akce těší obrovskému zájmu několika tisíc diváků.

opera v šárce
(Opera v Šárce)


Nepřehlédněte