Ozbrojený muž přepadl banku v Mladé Boleslavi, z místa utekl

18.1.2022
Jaroslav Svoboda

Středočeští policisté pátrají po muži, který včera v půl šesté večer přepadl banku v Mladé Boleslavi. Odnesl si vyšší, blíže nespecifikovaný, obnos peněz. Při přepadení nebyl naštěstí nikdo zraněn. Pachateli hrozí v krajním případě až deset let za mřížemi.

Do banky v mladoboleslavské Máchově ulici přišel neznámý muž ozbrojený krátkou střelnou zbraní včera před půl šestou večerní. Po pohrůžkou této zbraně požadoval po pracovnici banky vydání finanční hotovosti. Ta poslechla a vydala mu větší obnos peněz, přesná částka zatím není jasná.

Policisté začali po muži okamžitě pátrat, několik hlídek pátralo v okolí a to i s využitím služebních psů. Do současné chvíle se podezřelého nepodařilo vypátrat a policie tak žádá o pomoc veřejnot.

Distributoři drog mají utrum. Došlápli si na ně policisté

„Muž mluvil hlubším hlasem a plynně česky. Je asi 180 cm vysoký, štíhlé postavy ve věku 30-40 let. Na hlavě měl nataženou kuklu, oblečenou měl šedivou pláštěnku, černé kalhoty, černé boty a rukavice. Po vydání vyššího obnosu peněz z místa utekl a naštěstí nikoho nezranil,“ sdělila policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na dva roky až deset let.

Policie dále upozorňuje, aby se občané nesnažili sami pachatele zadržet, protože může být i nadále ozbrojen.

„Poté co muž z banky utekl, běžel směrem od ulice Palackého do ulice Krátká s č.p. 903, kde se málem v 17:28 hod. srazil s ženou v bílém kabátě. Její svědectví by nám mohlo pomoci, proto žádáme tuto ženu, aby se policistům ozvala a poskytla jim případné informace,“ uvedla dále policejní mluvčí.

Dále žádáme všechny řidiče, kteří mají ve svých vozidlech nainstalované kamery a v uvedenou dobu projížděli ulicemi Máchova, Havlíčkova, U Stadionu, Jiráskova, Galetova a Třídou Václava Klementa, aby tyto záznamy policistům poskytli a taktéž je kontaktovali na linku 158,“ dodává.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte