Palachův týden ve znamení demonstrace: Nedůvěřujeme vládě, vydejte Babiše a Faltýnka. Objeví se i podporovatelé Drahoše

16.1.2018
Šárkos
Další fotky

Záhada pražského Václaváku. Jak mohli geometři císaře Karla IV. vyměřit tak obrovské náměstí?

„Celá událost vznikla v době, kdy se v Poslanecké sněmovně hlasovalo o předsedovi kontrolního výboru GIBS (Generální inspekce bezpečnostních sborů), kdy měl být do jeho čela postaven Zdeněk Ondráček (KSČM). Následně ale pan Ondráček neprošel a volba byla přesunuta na 16. ledna. To mi přišlo jako šílené, že by se v den upálení Jana Palacha hlasovala taková věc. Takže jsem se rozhodl udělat tuto událost,“ řekl organizátor akce Robert Pecka.

Praha 6 tlačí na Babiše: Prosaďte most přes Vltavu mezi Suchdolem a Bohnicemi

Akce se napřed jmenovala „Palachův týden 2018 aneb Ondráček neprojde“, později se přejmenovala na „Občané hlídají demokracii a slušnost“.

„Udála se spousta dalších věcí jako to, že bylo na tento den přesunuto jednání mandátového a imunitního výboru, nebo to, že se bude hlasovat o důvěře vlády. A nakonec se nejspíš nestihne hlasování o panu Ondráčkovi. Proto jsme se rozhodli pozměnit charakter akce a udělat ji univerzálnější. Chceme tak projevit nespokojenost s politickou situací a tím, jak to tady vypadá,“ dodal Pecka.

Zeman přivítal v Lánech Babiše. Podávala se kachní paštika a svíčková

Objeví se příznivci Drahoše

Někteří účinkující  v proslovech podpoří pana Drahoše. Rád by vystoupil Michal Horáček, kandidát, který v prvním kole prezidentských voleb neuspěl, ale Drahošovi hned po zjištění výsledků sliboval místo na billboardech. Na akci by měly být k dispozici i placky podporující právě tohoto kandidáta na nového prezidenta.

Miloš Zeman vyhrál volby ve většině středočeských okresů. Pražané a lidé z blízkého okolí upřednostnili Jiřího Drahoše

Akce by měla trvat jeden den, je ale možné, že bude proměnlivě reagovat na události ve sněmovně. „Tam se bude hlasovat o vydání, respektive nevydání pana Babiše a pana Faltýnka. Pokud by sněmovna tyto pány nevydala, určitě na to budou demonstranti reagovat, možná i v dalších dnech,“ dodal Pecka.

Akce je sice nahlášená na Malostranském náměstí, nicméně pokud budou lidé sami chtít pokračovat před budovu parlamentu, nemohou jim to organizátoři zakázat. Akce bude od 14 do 20 hodin, ale hlavní gró proběhne od 17:30 na Malostranském náměstí, kde bude celé odpoledne informativní stánek a horký čaj. Předpokládaná účast je 500 až 600 lidí.

FOTO: Týden Palacha proběhne na Praze 1

Týden Palacha proběhne na Praze 1 - Jan PalachTýden Palacha proběhne na Praze 1 - palachův týdenTýden Palacha proběhne na Praze 1 - Jan PalachTýden Palacha proběhne na Praze 1 - Jan PalachTýden Palacha proběhne na Praze 1 - Jan Palach
Další fotky
Týden Palacha proběhne na Praze 1 - Jan PalachTýden Palacha proběhne na Praze 1 - Jiří DrahošTýden Palacha proběhne na Praze 1 - drahoš nováTýden Palacha proběhne na Praze 1 - Zeman versus DrahošTýden Palacha proběhne na Praze 1 - Michal HoráčekTýden Palacha proběhne na Praze 1 - Michal_Horáček_2016

Jan Palach (11. srpna 1948 Praha – 19. ledna 1969 Praha) byl student historie a politické ekonomie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, který obětoval svůj život na protest proti potlačování svobod a pasivnímu přístupu veřejnosti po okupaci Československa armádami států Varšavské smlouvy. Dne 16. ledna 1969 se zapálil v horní části Václavského náměstí v Praze. S rozsáhlými popáleninami byl převezen do nemocnice, kde po třech dnech zemřel. 16. ledna 2018 je to už 49. výročí.

Architekt Kaplický před 9 lety náhle zemřel. Jeho stavby ve světě budí obdiv, v Česku kontroverze. Dočká se Praha jeho knihovny?

 Nepřehlédněte