Pepa Kolman mohl zemřít po pracovním úrazu. Čtenářka zaslala informaci Spolku pro vojenská pietní místa

3.8.2019
Andrea Cerqueirová

Náš REGION informoval o tom, že na hřbitově v Čerčanech se nachází hrob se jmény Josef Kolman (*21.6.1892 +23.6.1971) a Pepa Kolman (*11.5.1923 +4.10.1943) a nápisem „Daleká cesta má… Marné volání…“ Fotografie hrobu se nachází v elektronické badatelně Spolku pro vojenská místa, který zachraňuje hroby, památníky či pamětní desky.

Josef a Pepa Kolmanovi mají hrob v Čerčanech. Spolek pro vojenská pietní místa hledá jakoukoli stopu jejich osudu!

V návaznosti na informaci z výše uvedeného článku a na výzvu, že je možné ozvat se redakci nebo přímo spolku, který vede precizní elektronickou badatelnu, se vedení spolku ozvala paní Marie Korejsová, která se pokusila v matrikách dohledat údaje o úmrtí Pepy Kolmana.

Zaměstnán nebo totálně nasazen v REMOS

„Nalezla jsem pouze údaj v indexu úmrtí – Poříčí nad Sázavou č. 27, str.92 – odkaz na str. 116 v konkrétní matrice. Jako místo úmrtí je uvedeno REMOS-ĆERČANY, nikoliv místo bydliště, jak je obvyklé – viz jiné záznamy,“ uvedla.

Pátrání po osudech lidí z válečných hrobů na Praze-západ. Třeba něco víte vy?

„Z toho dovozuji, že se mohlo jednat o pracovní úraz člověka, který byl zaměstnán nebo totálně nasazen v provozovně REMOS v Čerčanech (výroba a opravy součástek a elektrozařízení, montáže téhož – snad pobočka většího podniku). Konkrétní matrika úmrtí ještě není zveřejněna,“ dodala.Nepřehlédněte