Poděbrady boudou znít filmové melodie. Festival Soundtrack představí i světovou premiéru

29.8.2018
Martin Solar

Hlavní hvězdou festivalu bude Eric Serra, dvorní skladatel režiséra Luca Bessona. Na koncertě zazní hudba z jeho kultovních filmů Pátý element, James Bond: Zlaté oko, Leon nebo Magická hlubina. Očekávanou událostí je také světová premiéra projektu českého skladatele Ondřeje Soukupa.

Letošní ročník ve čtvrtek otevře úvodní megakoncert kapely Čechomor: Rok ďábla. V Soundtrack kryté koncertní hale předvede originální koncertní pojetí s projekcí nejlepších scén filmu. Na pátek je připravena projekce oblíbené pohádky pro celou rodinu – Ať žijí duchové. Klasické promítání pohádky, jejíž děj provázejí písničky z pera Jaroslava Uhlíře s texty Zdeňka Svěráka, bude zpestřeno hudebním překvapením. „Festival bude probíhat nejen v koncertní hale, ale i v lázeňském parku, kde je program zdarma. Festival svými filmovými projekcemi, tancem a workshopy zabaví účastníky všech věkových kategorií,“ říká za Soundtrack Markéta Mohoritová.

Hra o trůny v Čechách. Českého krále Jiříka z Poděbrad chtěl nahradit vlastní zeť

Ve světové premiéře bude v pátek večer uveden projekt českého skladatele Ondřeje Soukupa, držitele dvou Českých lvů za filmovou hudbu. Za doprovodu symfonického orchestru zazní skladby z filmů Kolja, Tmavomodrý svět nebo Vratné lahve.

Sobotní festivalové odpoledne bude patřit také tanci, a to v pořadu Hvězdy StarDance tančí na filmové melodie. Choreografie Jana Ondera připravená speciálně pro Soundtrack Poděbrady bude doprovázena melodiemi ze slavných filmů, jako jsou Hříšný tanec, Shrek nebo Pomáda. Originálním tanečním příběhem provedou tanečníci a slavné osobnosti ze StarDance.

Jako hlavní program sobotního večera vystoupí s kapelou zahraniční hvězda festivalu Eric Serra, dvorní skladatel režiséra Luca Bessona. Od 20 hodin bude možné si poslechnout hudbu, kterou složil pro kultovní filmy Pátý element, James Bond: Zlaté oko, Brutální Nikita, Leon nebo Magická hlubina.

Českou tvorbu – pohádku S čerty nejsou žerty režiséra Hynka Bočana, mohou diváci prožít v neděli odpoledne. Bude uvedena na velkém plátně za doprovodu symfonického orchestru, který naživo provede nejen hlavními melodiemi filmu, ale vytvoří i mnoho dalších zvukových efektů jako cinkání zlaťáků, zvuk pekla a dalších. Závěrečný koncert festivalu bude věnován letošní herní novince, jednomu z největších a nejdražších českých projektů všech dob – Kingdom Come: Deliverance. Soundtrack z počítačové hry, která se odehrává v Českých zemích v neklidných časech po smrti Karla IV., si budou diváci moci vychutnat v koncertním provedení naživo spolu s video scénami ze hry, a prožít tak příběh hlavního hrdiny Jindřicha znovu a jinak. Středočeská centrála cestovního ruchu, která festival podporuje, v červenci vydala také speciální mapu, jejíž předlohou je právě příběhová počítačová hra na hrdiny Kingdom Come: Deliverance.

Král Jiří z Poděbrad. Viní ho z vraždy krále Ladislava. Proč složil tajnou přísahu?Nepřehlédněte