Podvodník se ubytovává v hotelech na útraty firmy, nejméně v 250 případech podváděl i lidi na internetu

2.2.2023
Doris Drienová

Policie hledá čtyřiatřicetiletého Jana Čepa, který podle ní bydlí v hotelech po České republice na úkor podvedené firmy, podezřelý je i z podvodů na internetu. Policie muže spojuje s bezmála 250 případy podvodů se škodou více než půl milionu korun. Na policejním webu o tom informoval mluvčí Bohumil Malášek.

Muž hotel osloví s požadavkem na opakované ubytování. Poskytnuté služby podmiňuje vystavením faktury a jejím následném proplacení ve stanoveném termínu. Poté zašle elektronickou objednávku jménem firmy, která o jeho počínání nemá tušení. „Jakmile se přiblíží splatnost první faktury, přesně podle plánu pobyt v hotelu ukončí. Následně zamíří do jiného hotelu, kde se prezentuje navlas stejně,“ popsal mluvčí.

Takto se muž ve druhé polovině loňského roku podle policie ubytoval v několika hotelích v Brně, Pardubicích, Hradci Králové či Jihlavě. Mluvčí uvedl, že si muž ani nedělá velké starosti s krytím své nezákonné činnosti. „Dokonce se bez jakýchkoliv okolků ubytovává pod svým pravým jménem,“ uvedl mluvčí.

Hledaný muž, kterého pracovníci z poškozených hotelů poznali, má podle policie i nemalé zkušenosti s podvody. V minulých měsících podle mluvčího inzeroval na internetových portálech různé zboží. „Dopředu si nechal zaplatit, zboží ale nedodal a s kupujícími přestal komunikovat. Zatím se mu podařilo prokázat téměř 250 případů se škodou více než půl milionu korun,“ uvedl Malášek.

Informace k pohybu hledaného lze sdělit kriminalistům na tísňovou policejní linku 158.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte