Nebezpečná honička v Praze: Muž se zákazy řízení ujížděl na kradené motorce přes chodník i zahradu

10.5.2021
Redakce

Policisté projížděli v neděli večer Limuzskou ulicí v Praze 10, kde se rozhodli zkontrolovat projíždějící motorku. Ve chvíli, kdy řidič spatřil hlídku, přidal plyn a situace se změnila v dramatickou honičku. Během jízdy muž ohrožoval ostatní řidiče, nerespektoval výstražná znamení a projel na červenou. Celá akce skončila až v městské části Dubeč, kde podezřelý vjel přes chodník na přilehlou zahradu. Tam však nezvládnul řízení a s motocyklem havaroval. Snažil se sice utéct, ale neúspěšně.

Policisté zjistili, že muž má několik zákazů řízení motorových vozidel a před rokem byl odsouzený za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Řidiče následně vyzvali ke zkoušce na alkohol a drogy, obě muž odmítl. Poté zjistili, že motorka, na které muž ujížděl, byla odcizena téhož dne v Praze 3.

Prahu objíždí úchyl v červeném autě. Láká děti na projížďku

Devětatřicetiletý muž byl omezen na osobní svobodě a převezen na policejní služebnu. V současné chvíli je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Celým případem se zabývají i kriminalisté, kteří nyní budou zjišťovat, za jakých okolností podezřelý k motorce přišel. Při výslechu sdělil, že ji dostal od kamaráda.Nepřehlédněte