• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Pomáhají nám vyrovnat se se stresem i depresí, dokážou zmírnit pláč a jsou pozornými posluchači. Devětkrát kočičí láska…

  30.7.2019
  Renáta Šťastná
  Další fotky

  Statistiky říkají, že nejoblíbenějším zvířecím přítelem člověka je pes. Je ale i dost lidí, kteří si raději pořizují kočky. Mám kamarádku, která jich má asi osm, z toho jí čtyři někdo hodil za plot a dvě se za ní přiloudaly cestou od autobusu. Postarala se o ně v domnění, že až se nasytí, zase odejdou. Odešly, aby přivedly další kamarádku.

  Dneska má moje kamarádka kočičí smečku a učí je roztomilé kousky. Některým se to daří, jiné jsou líné, ale snaží se opičit. Jakmile přijde „jejich doba“, tedy doba jídla, netrpělivě se ochomýtají kolem misky a potom spořádaně počkají, až dostanou svůj příděl. Jsou spokojené, a to je pro moji kamarádku největší odměna. Ví, že ji mají rády a ona jim to oplácí.

  Zamysleli jste se někdy nad tím, jestli vás vaše kočka miluje? Vyjadřuje svému majiteli lásku několika způsoby. Zatímco některé jsou jasné na první pohled, jiné jsou jen náznaky, kterým je třeba porozumět, abyste náhodou něco nepřehlédli.

  20 zajímavostí o zvířatech. Věděli jste, že kočičí moč svítí v ultrafialovém světle?

  1. Hlasitě předu jen pro tebe: kočka přede z mnoha důvodů. Tím nejjasnějším je ale její spokojenost. Spustí-li svůj „motůrek“ na plný výkon v okamžiku, kdy je ve vaší blízkosti, prokazuje vám lásku nejlepším způsobem, který zná.

  2. Jsem ti všude v patách: pokud se vám plete pod nohy na každém kroku, otírá se o ně nebo vám je nechtěně podráží, je to jasná známka toho, že vám chce být na blízku. Je-li tedy vaše micka neustále s vámi, říká vám, že vám důvěřuje a chce být co nejvíc ve vaší blízkosti.

  3. Šlapu na tobě zelí: pokud na vás kočka přešlapuje, jako by šlapala zelí, je to jasný důkaz lásky. Tu si vyvinula už v kotěcím věku, kdy se o ni starala maminka. Jako kočičí mimino sála mléko z bradavek a hnětením matčiny kůže stimulovala její mlékovody. Je-li ve vaší přítomnosti a „chytá lelky“, obvykle se velmi brzy dostane do uvolněného stavu a začne mávat packami do vzduchoprázdna, často za hlasitého předení. Nebo si na vás stoupne, „ušlape“ si vás a potom si teprve lehne. A to je láska.

  4. Koukej na můj pupek!: zvíře je od přírody velmi rezervované a ostražité. Proto je opravdu velkým projevem důvěry, když vám vystaví svoje bříško. Kočka si bedlivě střeží svoje slabiny a lehne-li si na záda, ukazuje svoje nejzranitelnější místo. Převaluje se před vámi na zádech a odhaluje svůj pupek? Potom se s vámi cítí bezpečně a neohroženě.

  FOTO: Devětkrát kočičí láska

  Devětkrát kočičí láska - 67260189_656422578102951_7275561298186731520_nDevětkrát kočičí láska - kočka_2_Koule.czDevětkrát kočičí láska - kočka_CzechCrunchDevětkrát kočičí láska - kočka_kocici.netDevětkrát kočičí láska - kočka_Miluna-venca.cz
  Další fotky
  Devětkrát kočičí láska - 66624982_2412745072317612_4687791747990814720_nDevětkrát kočičí láska - kočka_PinterestDevětkrát kočičí láska - kočka_Ráj kočekDevětkrát kočičí láska - kočka_Twitter

  5. Dáme si hlavičku?: pro kočku je taková hlavička skutečně velkou věcí. Dotýká se vás hlavou nejen z čisté lásky, ale také proto, aby na vás zanechala svoji pachovou stopu. Označí si vás, protože patříte jen jí a nikomu jinému. A to je kočičí lichotka, které nejde odolat!

  6. Mrknutí jen pro tebe: kočka je ostražitá a schopná se okamžitě bránit. Proto je pomalé přivírání očí směrem k vám gestem, které poukazuje na její uvolněný stav mysli, kdy ztrácí ostražitost z čisté důvěry k vám.

  7. Nesu ti dárek!: tím, že vám sem tam přinese nějakou tu ulovenou myšku, neusiluje o váš infarkt, nýbrž vám nese dárek. Je od přírody lovec a tím, že se s vámi podělí o svoji kořist, vám zase dokazuje, jak moc vás má ráda.

  8. Překotně třepotám špičkou ocasu: Kočičí ocas je anténou nálady a každý pohyb vyjadřuje jiný pocit. Je-li ve vaší blízkosti ocásek zdvižený a jeho špička se třepotá směrem nahoru, micka je nadšená, že vás vidí.

  9. Navazuji s tebou oční kontakt: kočka obvykle navazuje oční kontakt pouze s tím, koho dobře zná a komu důvěřuje. Pokud se tedy vaše a kočičí oči střetnou a ona je přivře, jako by mrkla, vraťte jí její láskyplný projev a mrkněte na ni také.

  Že tohle všechno znáte? Pak jistě znáte i řeč kočičího těla. O něm si povíme příště.

     Nepřehlédněte