Pořádnou smůlu měl zloděj v Plzni. Obyvatelé paneláku ho zamkli ve sklepě

2.12.2021
Andrea Jančová

Velkou dávku smůly měl zloděj, který se v Plzni vloupal do suterénních prostor jednoho panelového domu. Poté, co prohledával dům, někdo z obyvatel domu ho ve sklepě zamkl.

Celý případ začal výjezdem lochotínských policistů, kteří jeli prověřit nahlášené oznámení, kdy obyvatelé panelového domu zaslechli hlasité bouchání na dveře. To se ozývalo ze společných prostor v suterénu paneláku v  Lidické ulici. Po příjezdu hlídka dveře otevřela a za nimi stál cizí muž, který v domě nebydlel. S největší pravděpodobností muže kdosi nedopatřením uzamkl.

Jak Našemu regionu popsala policejní mluvčí Veronika Hokrová – na místě se ukázalo, že se měl nezvaný návštěvník do domu dostat násilím, a to přes hlavní vchodové dveře do domu, přičemž tím měl způsobit škodu přes 9 000 korun. Dům následně prohledal a před jednou z bytových jednotek měl odcizit volně odložené sportovní boty a u další bytové jednotky si měl vzít z odstaveného dětského kočárku volně položenou dětskou látkovou deku. Potom zašel do suterénu domu do tamních společných prostor, které mezitím kdosi uzamkl.

Policisté u mladého muže následně našli odcizené věci, které jejich majitelům chyběly. 31letému muži z Plzeňska sdělili podezření z přečinu krádeže, které se dopustil i přesto, že byl za obdobnou trestnou činnost v posledních třech letech pravomocně potrestán.

Zdroj : vz/PČRNepřehlédněte