Požár bytového domu v Nýrsku! S ohněm bojovalo deset jednotek hasičů

17.6.2022
Andrea Jančová

K požáru bytového domu vyjížděly všechny záchranářské složky na Klatovsko. Hořel bytový dům v Nýrsku. Hasiči museli pět osob evakuovat. Jeden starší muž se nadýchal zplodin a skončil v péči lékařů. 

Ve čtvrtek přijali ve 12.35 hodin složky integrovaného záchranného systému oznámení o požáru půdního prostoru v bytovém domě v Nýrsku v ulici K Cihelně. Jak Našemu regionu popsala policejní mluvčí Dana Ladmanová – na místo okamžitě vyjeli hasiči, zdravotníci a policisté a evakuováno bylo pět osob. „Muž narozený v roce 1942 lehce nadýchaný zplodin hoření byl transportován ke kontrole do Klatovské nemocnice,“ dodala mluvčí záchranářů.

Dorazili i vyšetřovatelé z hasičského záchranného sboru i oddělení obecné kriminality. Na místě zasahovalo celkem deset jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti.

Dnes ještě místo požářiště prohledají odborníci včetně policejního psovoda se služebním psem na vyhledávání akcelerantů hoření. Výše škody zatím nebyla vyčíslena. Důvod vzniku požáru a míru zavinění policisté i hasiči dále šetří.

Zdroj :vz, Policie České republiky, Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje

 

 

 

 


Témata:

Nepřehlédněte