Prachatice. Další město, které upouští od venkovních předvánočních akcí

23.11.2021
Jiří Bydžovský

Prachatice jsou dalším jihočeským městem, které ruší venkovní adventní akce. Lidé přijdou o všechny v rámci adventních nedělí. Rada města tak rozhodla na doporučení krizového štábu. Důvodem je zhoršující se pandemická situace.

„Konkrétně se jedná o akci Čerti na Velkém náměstí a všechny akce v rámci adventních nedělí, které pořádá město Prachatice. K tomuto závěru dospěla rada města na základě doporučení prachatického krizového štábu, který zevrubně diskutoval klady a zápory pořádání hromadných akcí v době nepříznivé epidemické situace,“ uvedla ve své zprávě kancelář starosty Prachatic.

Město vzalo v úvahu výzvu ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha/nestr. za ANO/ v demisi, aby se veřejnost vyhýbala velkým kolektivům a maximálně omezila kontakty, stejně jako příklady jiných měst v České republice, které již předvánoční hromadné programy zrušily.

Členové rady města i krizového štábu si plně uvědomují složitost současné situace a touhy veřejnosti vrátit se k běžnému životu, nicméně vnímají rovněž svou odpovědnost a praktickou nevymahatelnost mimořádných opatření ministerstva zdravotnictví, což se potvrdilo i při některých jiných hromadných akcích, které se v Prachaticích v nedávné době uskutečnily. Konkrétně jde o dodržování rozestupů či nošení respirátorů, což je u venkovních akcích s účastí nad 30 osob povinné, a odpovědnost v tomto případě dopadá rovněž na organizátora daného shromáždění. Uvádí město v prohlášení.

Přestože venkovní předvánoční akce zůstanou ve stínu pandemie, ponoří se město do nádherné vánoční atmosféry. Vyzdobená a osvětlená náměstí, ulice i kruhové objezdy budou od první adventní neděle navozovat atmosféru přátelství, sounáležitosti i blízkých setkání.

Adventní program na náměstí Svornosti zrušil také Český Krumlov, adventní trh a menší akce ale zachová. Velké akce podle radních představují riziko v šíření covidu.

Třeboň škrtla kulturní program na tuto sobotu. Nebudou se ani rozsvěcovat adventní svíce u kašny, zrušené jsou akce Česko zpívá koledy, živý betlém na zámeckém nádvoří 20. prosince,nebo novoroční ohňostroj.

Zdroj:vzNepřehlédněte