Praha 5 se zasadila o výpověď nakladatelství Naše vojsko z prostor Domu dětí a mládeže

27.5.2020
Fefík

„Delší dobu jsme rozhořčeni sortimentem, který nakladatelství nabízí. Považujeme ho za krajně nevhodný. Navíc prodejna funguje v Domě dětí a mládeže, kam děti denně chodí do zájmových kroužků,“ uvedla starostka Renáta Zajíčková s tím, že se na radní i zastupitele Prahy 5 opakovaně obraceli rodiče s dotazy, jak je možné, že se v budově patřící Praze propagují a prodávají předměty se symboly nacizmu a dalších totalitních režimů. „Proto jsme se obrátili na magistrát s žádostí o ukončení nájemní smlouvy a povedlo se, “ dodala starostka.
Výpovědní lhůta činí šest měsíců, nájemní smlouva skončí 31. října tohoto roku.

Národní technické muzeum je znovu otevřené a nabízí zlevněné vstupné

Jedinou kamennou prodejnu provozuje na uvedené adrese nakladatelství Naše vojsko – knižní distribuce. Nabízeným sortimentem (například hrníčky a trička s portréty nacistických i komunistických pohlavárů jako Hitler, Göring, Heydrich, Stalin, Lenin nebo kniha Mein Kampf) se již v minulosti zabývala Policie ČR. Případ však uzavřela s tím, že se trestný čin nestal.

Nově podal trestní oznámení kvůli kalendáři s portréty osobností třetí říše pro rok 2021, které vydalo nakladatelství Naše vojsko, předseda Nadačního fondu obětem holocaustu Michal Klíma. Společnost podle něj porušila zákon, který zakazuje propagaci hnutí potlačujícího práva a svobody člověka.Nepřehlédněte