Národní technické muzeum je znovu otevřené a nabízí zlevněné vstupné

22.5.2020
Fefík

Budova Národního technického muzea na Letné se otevřela pro návštěvníky v úterý.
Vstupenku je možné zakoupit na pokladně a zaplatit jak v hotovosti, tak bezkontaktně. Muzeum je otevřeno v běžné otevírací době: úterý až neděle a státní svátky od 9.00 do 18.00.

Na návštěvníky čeká prohlídka 9 stálých expozic včetně oblíbené Dopravní haly s velice cenou sbírkou dopravních prostředků. Otevřena je také úspěšná výstava Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte, do konce června výstava Technika v diktaturách, věnovaná technice a přístrojům z doby totalit, a další 4 výstavní projekty.

Engelova vize dejvických škol se trochu naplnila. Ve verzi 21. století

V budově NTM budou platit zvýšená hygienická pravidla – rouška, desinfekce rukou a dodržování stanovené kapacity návštěvy muzea a expozic, tak aby návštěva muzea byla zcela bezpečná. V současnosti nebude z provozních důvodů možné navštívit expozice Architektura, stavitelství a design; Televizní studio, Hernu Merkur, Měření času, Chemie kolem nás ani studovnu knihovny a badatelnu.
Nekonají se ani komentované prohlídky Uhelného a rudného dolu. Proto NTM zavedlo o 20 procent zlevněné vstupné.

Centrum stavitelského dědictví NTM Plasy přivítá návštěvníky od úterý 26. května
v běžné otevírací době: úterý až neděle a státní svátky (od 9.00 do 17.00), železniční depozitář NTM Chomutov bude zpřístupněn pro veřejnost v pátek 5. června (v otevírací době pátek až neděle od 9.00 do 17.00).

Český ráj se pomalu otevírá turistům, Turnov, Valdštejn, Trosky, Jičín. Jenom Kost se ještě opravujeNepřehlédněte