Praha nechá zpracovat studii pro další rozvoj Slunečního náměstí

26.3.2019
Martin Solar

Hlavní město tím reaguje na záměr městské části, která v daném místě zvažuje stavbu multifunkčního centra. „Studie bude sloužit zejména jako podklad pro stanovení limitů a regulativů zástavby na plochách určených k zástavbě v centru městské části a pro zkvalitnění navazujících veřejných prostranství,“ píše se v materiálu.
Pražské zastupitelstvo loni v prosinci schválilo, že IPR zpracuje studii lokality a městská část zpracuje projekt využití parcel, které by jí poté magistrát svěřil do správy. O svěření parcel do své správy Praha 13 usiluje dlouhodobě, obává se totiž možného dopadu, kdyby se tyto pozemky hlavního města dostaly do rukou soukromníka.
Praha 13 chce kolem Slunečního náměstí zabránit zahušťování zástavby. Podle dřívějšího vyjádření starosty Davida Vodrážky (ODS) územní plán umožňuje na pozemcích osmipatrovou výstavbu a připravovaný Metropolitní plán dokonce ještě o pět pater vyšší.
Radnice zvažuje dvě varianty. Buď vytvoření parku, nebo vybudování multifunkčního centra pro kulturu, sport a volný čas. „Chceme mít Sluneční náměstí zakonzervováno tak, aby do budoucna nedošlo k tomu, že hlavní město ty pozemky prodá, a pak zde kupec postaví výškové budovy,“ řekl už dříve Vodrážka.
Zdroj: čtk

Praha 4 otevřela azylový dům pro sociálně znevýhodněné rodiny s dětmi, stál 50 milionůNepřehlédněte