Centrum podle zástupců magistrátu nabízí informace o možnostech podpory podnikání pro kohokoliv, kdo projeví zájem. Kromě individuálních konzultací se v něm pracovníci magistrátu chystají pořádat vzdělávací akce a semináře pro veřejnost. Centrum má také zprostředkovávat spolupráci soukromých podnikatelů, veřejných institucí a univerzit. V budoucnu chce magistrát rozšířit poradenské služby i pro cizince. „Naším cílem je, aby Praha nebyla vnímána v zahraničí pouze jako turistická destinace, ale také jako důležité hospodářské a ekonomické centrum,“ uvedl primátor Zdeněk Hřib (Piráti).
Město vypsalo také druhé kolo výzev v projektu Pražský voucher, se kterým přišlo předchozí vedení magistrátu. Zájemci mohou své projekty do programu přihlásit prostřednictvím internetové aplikace. Podle radního Víta Šimrala (Piráti) je projekt zaměřen zejména na začínající malé a střední podnikatele, kterým magistrát proplatí až 85 procent nákladů na uskutečnění podnikatelského záměru.
Zájemci se mohou se svými nápady hlásit od 18. března do 18. dubna a mohou získat podporu na inovační projekty, kreativní služby, koučing a mentoring, na pobyty v zahraničních inkubátorech a prezentaci na zahraničních veletrzích a výstavách. Na projekt, který město spustilo loni v září, je určeno celkem 480 miliony korun.
Nové centrum ve Škodové paláci je otevřeno každý všední den od 9:00 do 18:00, v pátek do 15:00. Od 9:30 do 13:00 jsou konzultace určeny pro zájemce o podporu z programu Pražský voucher.
Zdroj: čtk
Praha otevřela poradnu pro podnikatele
V přízemí Škodova paláce v Jungmannově ulici bylo otevřeno centrum, kde mohou podnikatelé konzultovat svoje nápady s odborníky. Město také spustilo druhé kolo výzev projektu Pražský voucher, ve kterém podporuje začínající podnikatele. Slavnostního otevření se zúčastnili primátor a radní pro školství Vít Šimral (Piráti).
Nepřehlédněte



















